ΣΠΟΡ

, Ευκλής Cycling Team: Με 10μελή αποστολή στο τοπικό πρωτάθλημα δρόμου στην Πάτρα (pics)

Με τρεις θέσεις στο βάθρο επέστρεψε η ομάδα Ευκλής Cycling Team, του Σ.Π.Ο.Κ. ”Ο Ευκλής” το περασμένο διήμερο, 5 και 6 Μαρτίου, από το Τοπικό Πρωτάθλημα Δρόμου Πελοποννήσου και Δυτικής Ελλάδος, που έγινε στη Πάτρα και διοργάνωσε με επιτυχία η Τοπική Επιτροπή Πελοποννήσου – Δυτικής Ελλάδος (Τ.Ε.Π.Δ.Ε.) και ο Π. Ο. Πατρών.

Η ανακοίνωση του Ευκλή αναφέρει:

Την πρώτη ημέρα στον αγώνα της ατομικής χρονομέτρησης, κάτω από καταρρακτώδη βροχή και κρύο, οι Γκότσης και Κεφάλας κατέκτησαν τη 2η και 3η θέση στην κατηγορία τους αντίστοιχα.

Τη δεύτερη ημέρα στον αγώνα αντοχής ο καιρός ήταν καλύτερος, ο ήλιος βγήκε, αλλά δεν έλειπε το κρύο και κάτω από τον χιονισμένο Χελμό οι δρόμοι ήταν βρεγμένοι δυσκολεύοντας όλους τους ποδηλάτες.

Παρ΄ όλα αυτά ο Μπάμπης Γκουλούσης κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία των Μάστερ Β΄.

Στους μάστερ Α΄ τερμάτισε 4ος ο Λυριντζής, 8ος ο Κεφάλας και 9ος ο Πετρακόπουλος μετά από αλλαγή ελαστικού που του κόστισε αρκετό χρόνο.

Στους μάστερ Γ΄ ο Γκότσης έλαβε την 4η θέση, ο Βεργετόπουλος την 5η και ο Ρήγας την 7η.

Δεν έλειψαν και τα απρόοπτα βέβαια αφού Ρούτσης, Τσούτσο και Γκόνης στάθηκαν άτυχοι και αναγκάστηκαν, να εγκαταλείψουν.

Ευχαριστούμε τους χορηγούς μας για την στήριξη.”