ΣΠΟΡ

, Ευκλής Cycling Team: Χρυσός ο Λυριντζής και αργυρός ο Γκουλούσης στον Ποδηλατικό Γύρο Λαμίας

Την Κυριακή 7 Μαΐου 2023 ο Γ.Ο. Λαμίας «Αθανάσιος Διάκος» συνδιοργάνωσε με το Δήμο Λαμιαίων και τον Ο.Π.Α.ΣΤ.Ε. τον Διασσυλογικό αγώνα δρόμου αντοχής, τον “Ποδηλατικό Γύρο Λαμίας”, ο οποίος ήταν αφιερωμένος στη μνήμη του επί σειρά ετών γεν. γραμμ. Απόστολου Γιαννέλου.

Το καλαματιανό σωματείο του Σ.Π.Ο.Κ. “Ο Ευκλής” εκπροσώπησαν επάξια ο Γκουλούσης και ο Λυριντζής, οι οποίοι ανέβηκαν και οι δύο βάθρο στις κατηγορίες τους.

Ο Φίλιππος Λυριντζής κάνοντας έναν πολύ δυνατό αγώνα, αρχικά στο ξεκόλλημα και στη συνέχεια στο 2ο γκρουπ, τερμάτισε άνετα στην 1η θέση στην κατηγορία των Μάστερ Α΄ και έλαβε την 6η θέση στη Γενική Κατάταξη.

Ο Μπάμπης Γκουλούσης παρά τις ενοχλήσεις που ένιωθε στα ισχία ποδηλάτησε στα όρια και βρισκόμενος στο 3ο γκρουπ κατέκτησε την 2η θέση των Μάστερ Β΄ και την 12η της Γενικής.
Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση με 10μελή αποστολή της Ευκλής Cycling Team είναι το Τοπικό Πρωτάθλημα.