Γ' ΕΘΝΙΚΗ

Εθνικός Σκουλ.-Διαγόρας Βραχνεϊκων 0-1: Ανάσα σωτηρίας με Αλεξανδρή

, Εθνικός Σκουλ.-Διαγόρας Βραχνεϊκων 0-1: Ανάσα σωτηρίας με Αλεξανδρή

Ο Διαγόρας Βραχνεΐκων πέτυχε μεγάλο διπλό στο γήπεδο Μαχαιράδου με 1-0 επί του Εθνικού Σκουλικάδου, σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 3η αγωνιστική στον 9ο όμιλο της Γ Εθνικής και πήρε βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση σημείωσε ο Αλεξανδρής στο 32ο λεπτό με κεφαλιά ενώ οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλη ευκαιρία να φέρουν το ματς στα ίσα όταν κέρδισαν πέναλτι στο 55ο λεπτό σε ανατροπή του Νικολακόπουλου απο τον Τριανταφυλλόπουλο αλλά ο Μπαρμπούνης νίκησα τον δάκο και κράτησε όρθια την Αχαϊκή ομάδα.

Οι γηπεδούχοι, οι οποίοι προέρχονταν απο δυο μεγάλες επιτυχίες, είχαν και δοκάρι στο 84′ με τον Νικολακόπουλο.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΚΟΥΛΙΚΑΔΟΥ : Παπαδόπουλος, Μαρίνος, Προκόπης (74′ Αντωνιάδης), Περιστέρης, Μουσαϊ (46′ Πίντο), Δαδάκος, Βαρδάκας, Κυριαζόπουλος (46′ Σίλβα), Μεταξάς, Νικολακόπουλος, Λαμπρόπουλος

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΒΡΑΧΝΕΪΚΩΝ: Μπαμπούνης, Πανάρετος, Γκολφινόπουλος (59′ Κούστα), Σιδέρης, Σαρρής, Τριανταφυλλόπουλος, Βλασόπουλος (80′ Κούσουλας), Δ. Αλεξανδρής, Α. Αλεξανδρής (88′ Δημόπουλος), Γεωργαντόπουλος (88′ Λούσκος), Σταυρόπουλος