Εθνικός Μελιγαλά-Ακρίτας Κορώνης 2-2: Στάση στον Μελιγαλά ο Ακρίτας!

, Εθνικός Μελιγαλά-Ακρίτας Κορώνης 2-2: Στάση στον Μελιγαλά ο Ακρίτας!

Χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση του Εθνικού Μελιγαλά με τον Ακρίτα Κορώνης, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Α΄ τοπικής κατηγορίας.

Οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες 2-2 σε ένα τρομερό σε ανατροπές σκορ, με τους φιλοξενούμενους να παραμένουν στις υψηλές θέσεις και να μετρούν έξι σερί αγωνιστικές δίχως ήττα, ενώ διεκόπη το σερί τους των 5 συνεχόμενων νικών.

Από την άλλη ο Εθνικός παρέμεινε για 5ο συνεχόμενο ματς χωρίς νίκη (3 ισοπαλίες-2 ήττες) και δείχνει να ψάχνει ακόμα τα πατήματά του, μετά το εξαιρετικό του ξεκίνημα  όπου είχε 3 νίκες και μια ήττα.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με τον Σαραντόπουλο, αλλά η χαρά τους δεν κράτησε πολύ καθώς ο Διακουμής «απάντησε» μόλις δυο λεπτά αργότερα!

Μάλιστα, ο Ακρίτας έκανε ανατροπή λίγο πριν το φινάλε του α΄ μέρους με τον ίδιο παίκτη και πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενος με 2-1.

Ωστόσο η ομάδα του Παναγιώτη Πολίμου δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και 5 λεπτά πριν το φινάλε ο Χαραλαμπόπουλος έφερε το ματς στα ίσια, «σώζοντας την παρτίδα» για τον Εθνικό.

Διαιτητές: Καρβούνης, Τσοπανάκης, Γεωργαντάς

ΕΘΝΙΚΟΣ (Πολίμος): Λίβας, Ντεμίρι (80΄ Μακρής), Φέστας, Μπούνας, Χαραλαμπόπουλος, Σαραντόπουλος, Ρουμελιώτης (60΄ Σεμούρι), Καρατζούλιας, Λυμπερόπουλος, Λάγιος, Καλύβας (80΄ Διακουμάκος)

ΑΚΡΙΤΑΣ (Τσίκινης):  Σακκάς, Παναγιωτόπουλος, Μπίζος, Κουτσουμπός , Χοτζόλι, Κρητικάκης, Σταμάτης (80΄ Καπινιάρης), Γεωργιόπουλος, Μάραντος, Παλιάς (90΄ Μουτζούρης), Διακουμής