Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Ερμής Καλ. – Νίκη Πλάτης 2-1: Σεφτέ στις νίκες (φώτο)

, Ερμής Καλ. – Νίκη Πλάτης 2-1: Σεφτέ στις νίκες (φώτο)

Την παρθενική του νίκη στον 2ο Όμιλο της Β’ τοπικής μετά από δύο ήττες πανηγύρισε ο Ερμής, επικρατώντας στον Κορδία της Νίκης Πλάτης με 2-1, με όλα τα γκολ να επιτυγχάνονται στο τελευταίο 20λεπτο του αγώνα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 70′ με τον Κ. Δημητρίου να νικά τον Χ. Τσοροβά και διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Κούτρη στο 87′, ο οποίος είχε μπει ως αλλαγή στο ματς τέσσερα λεπτά νωρίτερα.

Οι Φιλιατρινοί μείωσαν στο 90′ με τον Ι. Τσοροβά, χωρίς να καταφέρουν να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω από το συγκεκριμένο παιχνίδι.

Ερμής Καλ. (Αργύρης Λιάππας, Μιχάλης Γεωργιόπουλος): Μανωλέας, Μανιάτης (83′ Κούτρης), Κρακούλι, Μιχαλόπουλος (88′ Κολοσάι), Ξηρογιάννης (46′ Τσίμπουρης), Μέγγος, Λαλάκος, Κ. Δημητρίου, Κωνσταντόπουλος, Μάλαμας Γ. Δημητρίου (65′ Μπούχαλης).

Νίκη Πλάτης (Αντρέας Μητρόπουλος): Χ. Τσοροβάς, Γιαννόπουλος, (66′ Δ. Διονυσόπουλος) Στυλιανός (83′ Χρυσικός), Αλεξανδρόπουλος, Σταθόπουλος, Ι. Μητρόπουλος, Μιχαλακόπουλος, Π. Φούντας, Ι. Τσοροβάς, Κ. Φούντας, Νικητόπουλος (60′ Γιαννακόπουλος).

Διαιτητής: Η. Τσουλάκος / Βοηθοί: Χ. Καραμπέτσος, Π. Γαϊτάνης