Εράνη Φιλιατρών-Πάμισος Μεσσήνης 3-0: «Εκθρόνισε» τους «νησιώτες»!

, Εράνη Φιλιατρών-Πάμισος Μεσσήνης 3-0: «Εκθρόνισε» τους «νησιώτες»!

Χάρις σε ένα εξαιρετικό β΄ μέρος, κατά τη διάρκεια του οποίου πέτυχε όλα της τα τέρματα και είχε και δοκάρι, η Εράνη Φιλιατρών νίκησε τον μέχρι πρότινος πρωτοπόρο και αήττητο Πάμισο Μεσσήνης με 3-0 και τον «γκρέμισε» από την κορυφή της βαθμολογίας!

Οι φιλιατρινοί κοίταξαν στα «μάτια» τους «νησιώτες» και παρ’ ότι στο α΄ μέρος ο Πάμισος είχε την υπεροχή, στην επανάληψη μπήκαν πιο αποφασισμένοι και πήραν ένα ματς που διεξήχθη κάτω από κακές συνθήκες με πολύ αέρα και κρύο στο γήπεδο.

Στο α΄ μέρος όπως προαναφέραμε ο Πάμισος είχε ελαφρά υπεροχή, είχε και 3-4 καλές στιγμές κυρίως με τον Αράπι αλλά δεν μπόρεσε να πετυχει κάποιο τέρμα, την ίδια στιγμή που η Εράνη απειλούσε κυρίως από στημένα και είχε 2 καλά σουτ από τους Βλαχόπουλο και Χρονόπουλο.

Ωστόσο τα πάντα άλλαξαν στο β΄ μέρος, με τους Φιλιατρινούς να έχουν δοκάρι στο 57΄ μετά από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χρονόπουλου και δυο λεπτά αργότερα, ο ίδιος παίκτης «σέρβιρε» το γκολ στον Βλαχόπουλο για το 1-0.

Ο Πέππας στο 67΄ πέτυχε το 2-0 και πάλι από δημιουργία του Χρονόπουλου και μόλις 5 λεπτά αργότερα, στο 72΄, ο Ανδρώνης ολοκλήρωσε τον θρίαμβο της ομάδας του.

Διαιτητές: Κ. Ψηλοπαναγιώτης, Μπουρίκας, Μιχαλόπουλος

ΕΡΑΝΗ (Κώστας Λυμπερόπουλος): Αλεξανδρόπουλος, Γριβοκωστόπουλος, Νικολακόπουλος, Μπουρδέκας, Ανδρώνης, Κώτσος, Ασημακόπουλος, Πέππας, Βέλλης, Βλαχόπουλος, Χρονόπουλος. Αγωνίστηκαν και οι Χάρμπας, Λαμπρόπουλος

ΠΑΜΙΣΟΣ (Γιώργος Καλόμαλος): Σ. Τόσκα, Αριστομενόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Φιλόπουλος, Μπορχάν, Μωράκης, Κουλόπουλος, Ντίσα, Αράπι, Παπαδόπουλος, Βλάχος. Αγωνίστηκαν και οι Πολυχρόνης, Κ. Τόσκα