Εράνη Φιλιατρών-ΑΕ Αβίας 4-0: “Καθάρισε” στο β΄ μέρος

, Εράνη Φιλιατρών-ΑΕ Αβίας 4-0: “Καθάρισε” στο β΄ μέρος

Με εμφατικό τρόπο επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα η Εράνη Φιλιατρών, η οποία επικράτησε εύκολα της Αβίας με 4-0 στην έδρα της και πήρε την πρώτη της νίκη μετά από δυο αρνητικά αποτελέσματα (ήττα από Μεθώνη και ισοπαλία με Πανθουριακό) και τρίτη στα πρώτα πέντε παιχνίδια της Α΄ τοπικής.

Το σύνολο του Κώστα Λυμπερόπουλου βρίσκεται σε τριπλή ισοβαθμία πλέον στην 3η θέση με τον Ακρίτα Κορώνης και την Μεθώνη στους 10 βαθμούς, όμως δείχνει να βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση για να απειλήσει την κορυφή.

Από την άλλη η Αβία παρέμεινε στην προτελευταία θέση μαζι με τον Ολυμπιακό Ανάληψη με μόλις έναν βαθμό, γνωρίζοντας παράλληλα την 4η της ήττα σε αυτές τις πρώτες 5 αγωνιστικές.

Οι φιλιατρινοί άνοιξαν το σκορ μόλις στο 10΄ με τον Χρονόπουλο, με το 1-0 να είναι το σκορ του ημιχρόνου ωστόσο στο β΄ μέρος ανέβασαν κι άλλο την απόδοσή  τους και πέτυχαν τρία ακόμα γκολ.

Το 2-0 έγινε από τον Τσουλάκο στο ξεκίνημα της επανάληψης, με τους Βλαχόπουλο και Βέλλη να διαμορφώνουν το τελικό αποτέλεσμα στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης.

Διαιτητές: Ν. Γκούμας, Η. Ρηγόπουλος, Γ. Βανικιώτης

ΕΡΑΝΗ: Αλεξανδρόπουλος, Γριβοκωστόπουλος, Νικολακόπουλος, Πέππας, Παπαγεωργίου, Χάρμπας, Ασημακόπουλος, Χρονόπουλος, Τσουλάκος, Βλαχόπουλος, Βέλλης. Αγωνίστηκαν και οι Κώτσος, Χαραλαμπόπουλος, Γιαννόπουλος και Σταματόπουλος.

ΑΒΙΑ: Χριστόπουλος, Βαβαρούτσος, Αλντέσκου, Λυκουρέζος, Τζανετέας, Αποστολίδης, Κ. Κορμπής, Κωνσταντόπουλος, Δ. Κορμπής, Γεωργαντάς, Γεωργίκος.