Εράνη – ΑΕ Μάνη 1-2: Μανιάτες εκπορθητές

, Εράνη – ΑΕ Μάνη 1-2: Μανιάτες εκπορθητές

Μεγάλη νίκη-πρόκριση στα ημιτελικά του Kυπέλλου Μεσσηνίας πανηγύρισε η ΑΕ Μάνης μέσα στα Φιλιατρά πιστοποιώντας την εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκεται το τελευταίο διάστημα. Το συγκρότημα του Πάνου Πολίμου άλωσε με 2-1 τα Φιλιατρά υποχρεώνοντας τους πράσινους στην πρώτη τους φετινή ήττα και δείχνει αποφασισμένο να φτάσει μέχρι το τέλος της διαδρομής όπως έκανε και πέρσι.

Οι Μανιάτες έκαναν το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στο παιχνίδι καθώς μόλις στο 2ο λεπτό ο Κυριάκος Πουλάκος άνοιξε το σκορ με τους γηπεδούχους να αντιδρούν και να φέρουν το ματς στα ίσα στο 10′ με πλασέ του Γεωργιόπουλου. Στο 17′ όμως ο Κουρούπης με άπιαστο σουτ έδωσε τη νίκη και την πρόκριση στους Μανιάτες. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν στη συνέχεια να ξαναμπούν το παιχνίδι και πίεσαν ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο αλλά Μανιάτες κράτησαν και με σωστή διαχείριση έφτασαν στη σπουδαία επιτυχία.

Διαιτητής: Ρέκκας Η., βοηθοί: Τσοπανάκης Χ., Νικολοπουλος Π., 4oς: Κομπιλίρης Π.

ΕΡΑΝΗ ΦΙΛΙΑΤΡΩΝ (Κώστας Λυμπερόπουλος):Κουμπαρούλης, Τσόπελας, Μπινιώρης, Γκότσης (70′ Μητρόπουλος), Πέππας, Μιχαλόπουλος, Γκεβόρι, Γεωργιόπουλος, Κόλλιας (84′ Πλάκας), Μπάρκας, Χρονόπουλος (50′ Βασιλόπουλος)

ΑΕ ΜΑΝΗΣ (Πάνος Πολίμος): Κωνσταντακόπουλος, Π. Πουλάκος, Γουρνάς, Γιαννής, Δουρούμης, Γλέζος, Χατζηπαναγιώτης (64′ Π. Σπυρέας), Μπάλας (64′ Μπέρμπερη), Κ. Πουλάκος (77′ Φετάχου), Αλεξανδρόπουλος (90+2′ Κοστρίβας), Κουρούπης.