SUPEP LEAGUE 2

Eπεισόδια μεταξύ οπαδών και αστυνομικών στο Ρουφ: Συλλήψεις και προσαγωγές

, Eπεισόδια μεταξύ οπαδών και αστυνομικών στο Ρουφ: Συλλήψεις και προσαγωγές

Μετά το τέλος του αγώνα οι οπαδοί εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο.

Σοβαρά επεισόδια μεταξύ οπαδών και αστυνομικών, σημειώθηκαν κατά την διάρκεια του αγώνα ΠΑΟ Ρουφ-Μακεδονικός για την Super League 2.

Οπαδοί μετά το τέλος του αγώνα εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο προκαλώντας επεισόδια.

Ακολούθησαν επιθέσεις κατά αστυνομικών με πέτρες και αλλά αντικείμενα, με τους αστυνομικούς να κάνουν χρήση χημικών και χειροβομβίδων κρότου λάμψης, σύμφωνα με το lawandorder.gr.

Η ένταση συνεχίστηκε και εκτός γηπέδου με νέες επιθέσεις και αντεγκλήσεις. Άνδρες της ΟΠΚΕ προχώρησαν στην σύλληψη δυο ατόμων, ενώ ακόμη δυο άτομα συνέλαβε η ΔΡΑΣΗ, ενώ ακόμη τέσσερα άτομα προσήχθησαν.

Πήρε την άνοδο ο Μακεδονικός

Στο αγωνιστικό μέρος, ο Μακεδονικός πανηγύρισε την άνοδό του στη Super League 2 μετά το ισόπαλο 2-2 με τον ΠΑΟ Ρουφ στο πλαίσιο της 7ης και τελευταίας αγωνιστικής των μπαράζ.

Ο φετινός μαραθώνιος των «πρασίνων» έκλεισε με τον πιο ονειρικό τρόπο, καθώς η ομάδα του Γιώργου Αμανατίδη πήρε το εισιτήριο για την δεύτερη επαγγελματική κατηγορία μετά από 32 ολόκληρα χρόνια.

Όσον αφορά την εξέλιξη του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι ευτύχησαν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με τον Γαρύφαλλο στο 18΄.

Η απάντηση από τους γηπεδούχους ήρθε λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με σκόρερ τον Νιτσάκη (38΄).

Ο Γαρύφαλλος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση έδωσε εκ νέου προβάδισμα στον Μακεδονικό.

Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι στα τελευταία λεπτά ήταν να ισοφαρίσουν σε 2-2 με τον Φιλιμέγκα στο 90΄.