Connect with us

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος 2020-21

  • , ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος 2020-21
, ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος 2020-21

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του πρωταθλήματος της Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ στην οποία θα πάρουν μέρος 13 ομάδες καθώς το Κάστρο Μονεμβασιάς δεν δήλωσε συμμετοχή.

Η πρεμιέρα θα γίνει στις 24 Οκτωβρίου και σύμφωνα με τον τρόπο διεξαγωγής οι τέσσερις πρώτες ομάδες της βαθμολογίας μετά την ολοκλήρωση των δυο γύρων θα παίξουν στα πλέι οφ με το σύστημα 1-4 και 2-3.

Το εισιτήριο για τον τελικό θα πάρει η ομάδα που θα πετύχει τρεις νίκες ενώ μεταφέρονται μεταφέρονται τα αποτελέσματα της κανονικής περιόδου.

Ο τελικός θα γίνει με το ίδιο σύστημα ενώ οι ηττημένες των ημιτελικών θα παίξουν για τις θέσεις 3-4 σε μονό αγώνα, στην έδρα της ομάδας που τερμάτισε ψηλότερα στην τελική βαθμολογία της κανονικής περιόδου.

Αναλυτικά το πρόγραμμα έχει ως εξής:

Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ 2020-21

1η αγωνιστική / 14η αγωνιστική

Σπαρτιατικός-Πελασγός

ΓΣ Μεσσήνης-Πολύβιος

Πάμισος Μεσσήνης-Αρκαδικός

Λακωνικός Κρόνος-Πάνας Κανδήλας

Ευκλής-Καλαμάτα ‘80

ΓΣ Γαργαλιάνων-Πρωτέας

Ρεπό: Σπάρτη

2η αγωνιστική / 15η αγωνιστική

Πελασγός-Σπάρτη

Πολύβιος-Σπαρτιατικός

Αρκαδικός-ΓΣ Μεσσήνης

Πάνας Κανδήλας-Πάμισος Μεσσήνης

Καλαμάτα ‘80-Λακωνικός Κρόνος

Πρωτέας-Ευκλής

Ρεπό: ΓΣ Γαργαλιάνων

3η αγωνιστική / 16η αγωνιστική

Σπάρτη-Πολύβιος

Σπαρτιατικός-Αρκαδικός

ΓΣ Μεσσήνης-Πάνας Κανδήλας

Πάμισος Μεσσήνης-Καλαμάτα ‘80

Λακωνικός Κρόνος-Πρωτέας

Ευκλής-ΓΣ Γαργαλιάνων

Ρεπό: Πελασγός

4η αγωνιστική / 17η αγωνιστική

Αρκαδικός-Σπάρτη

Πάνας Κανδήλας-Σπαρτιατικός

Καλαμάτα ‘80-ΓΣ Μεσσήνης

Πρωτέας-Πάμισος Μεσσήνης

ΓΣ Γαργαλιάνων-Λακωνικός Κρόνος

Πολύβιος-Πελασγός

Ρεπό: Ευκλής

5η αγωνιστική / 18η αγωνιστική

Σπάρτη-Πάνας Κανδήλας

Σπαρτιατικός-Καλαμάτα ‘80

ΓΣ Μεσσήνης-Πρωτέας

Πάμισος Μεσσήνης-ΓΣ Γαργαλιάνων

Λακωνικός Κρόνος-Ευκλής

Πελασγός-Αρκαδικός

Ρεπό: Πολύβιος

6η αγωνιστική / 19η αγωνιστική

Καλαμάτα ‘80-Σπάρτη

Πρωτέας-Σπαρτιατικός

ΓΣ Γαργαλιάνων-ΓΣ Μεσσήνης

Ευκλής-Πάμισος Μεσσήνης

Πάνας Κανδήλας-Πελασγός

Αρκαδικός-Πολύβιος

Ρεπό: Λακωνικός Κρόνος

7η αγωνιστική / 20η αγωνιστική

Σπάρτη-Πρωτέας

Σπαρτιατικός-ΓΣ Γαργαλιάνων

ΓΣ Μεσσήνης-Ευκλής

Πάμισος Μεσσήνης-Λακωνικός Κρόνος

Πελασγός-Καλαμάτα ‘80

Πολύβιος-Πάνας Κανδήλας

Ρεπό: Αρκαδικός

8η αγωνιστική / 21η αγωνιστική

ΓΣ Γαργαλιάνων-Σπάρτη

Ευκλής-Σπαρτιατικός

Λακωνικός Κρόνος-ΓΣ Μεσσήνης

Πρωτέας-Πελασγός

Καλαμάτα ‘80-Πολύβιος

Πάνας Κανδήλας-Αρκαδικός

Ρεπό: Πάμισος Μεσσήνης

9η αγωνιστική / 22η αγωνιστική

Σπάρτη-Ευκλής

Σπαρτιατικός-Λακωνικός Κρόνος

ΓΣ Μεσσήνης-Πάμισος Μεσσήνης

Πελασγός-ΓΣ Γαργαλιάνων

Πολύβιος-Πρωτέας

Αρκαδικός-Καλαμάτα ‘80

Ρεπό: Πάνας Κανδήλας

10η αγωνιστική / 23η αγωνιστική

Λακωνικός Κρόνος-Σπάρτη

Πάμισος Μεσσήνης-Σπαρτιατικός

Ευκλής-Πελασγός

ΓΣ Γαργαλιάνων-Πολύβιος

Πρωτέας-Αρκαδικός

Καλαμάτα ‘80-Πάνας Κανδήλας

Ρεπό: ΓΣ Μεσσήνης

11η αγωνιστική / 24η αγωνιστική

Σπάρτη-Πάμισος Μεσσήνης

Σπαρτιατικός-ΓΣ Μεσσήνης

Πελασγός-Λακωνικός Κρόνος

Πολύβιος-Ευκλής

Αρκαδικός-ΓΣ Γαργαλιάνων

Πάνας Κανδήλας-Πρωτέας

Ρεπό: Καλαμάτα ‘80

12η αγωνιστική / 25η αγωνιστική

ΓΣ Μεσσήνης-Σπάρτη

Πάμισος Μεσσήνης-Πελασγός

Λακωνικός Κρόνος-Πολύβιος

Ευκλής-Αρκαδικός

ΓΣ Γαργαλιάνων-Πάνας Κανδήλας

Πρωτέας-Καλαμάτα ‘80

Ρεπό: Σπαρτιατικός

13η αγωνιστική / 26η αγωνιστική

Σπάρτη-Σπαρτιατικός

Πελασγός-ΓΣ Μεσσήνης

Πολύβιος-Πάμισος Μεσσήνης

Αρκαδικός-Λακωνικός Κρόνος

Πάνας Κανδήλας-Ευκλής

Καλαμάτα ‘80-ΓΣ Γαργαλιάνων

Ρεπό: Πρωτέας

 

 

καντε κλικ για να σχολιασετε

αφηστε μια απαντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Our Facebook Page

Advertisement

περισσοτερα για ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ