Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Δόξα Καλ. – Μεσσηνιακός 2-2: Στο φινάλε απέφυγαν την ήττα οι γηπεδούχοι

, Δόξα Καλ. – Μεσσηνιακός 2-2: Στο φινάλε απέφυγαν την ήττα οι γηπεδούχοι

Ένα γκολ του Γιάννη Λύρα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, η Δόξα απέφυγε την δεύτερη διαδοχική εντός έδρας ήττα (2-2) από τον Μεσσηνιακό, στο παιχνίδι που έριξε την “αυλαία” της 19ης αγωνιστικής στον 3ο Όμιλο της Β’ τοπικής.

Ο Μάλι στο 33′ άνοιξε το σκορ στο “Π. Μπαχράμης”.

Στο 56′ ο Παπανικολόπουλος ισοφάρισε σε 1-1, όμως η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ. Ο Ροβολής λίγα δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στο γήπεδο σκόραρε και έδωσε ξανά το προβάδισμα στον Μεσσηνιακό (1-2).

Η Δόξα τελικά έσωσε έστω τον ένα βαθμό με τέρμα του Λύρα στο 90+4′.

Δόξα Καλ. (Μιχάλης Βούλγαρης): Φαββατάς, Παπανικολόπουλος, Κογκάκης, Βούλγαρης, Γιαννακόπουλος, Σταύρος Δημόπουλος, Διονύσης Δημόπουλος, Διονυσόπουλος, Δημητρακάκος (73′ Δρακουλάκος), Λύρας, Παναγόπουλος.

Μεσσηνιακός (Σταύρος Χριστόπουλος): Αλευράς, Κουλουράς, Μάλι, Πετρόπουλος, Κριτσωτάκης, Μωραγιάννης, Νικολακάκης (90+2′ Δημήτρης Αναστασόπουλος), Καραγιαννίδης, Δημητρίου, Μπραχίμι (55′ Ροβολής), Στέλιος Μαργιόλης (79′ Κατσαφάδος).