Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Δόξα-Α.Π.Σ. Άρις 2-0: Με γκολ του Θ. Παπαδέα και της αλλαγής του

, Δόξα-Α.Π.Σ. Άρις 2-0: Με γκολ του Θ. Παπαδέα και της αλλαγής του

Με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και με 10 παίκτες από το 44′, η Δόξα ξεπέρασε το εμπόδιο του Α.Π.Σ. Άρι στο “Παναγιώτης Μπαχράμης” με 2-0 και σημείωσε την τέταρτη νίκη της στον 1ο Όμιλο της Β’ τοπικής.

Στο 30′ ο Θ. Παπαδέας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και έδωσε προβάδισμα στο σκορ στα “καναρίνια”.

Ένα λεπτό πριν την λήξη του πρώτου μέρους o Λάσκαρης αποβλήθηκε για αντιαθλητικό μαρκάρισμα στον Γεωργακόπουλο, αφήνοντας με 10 παίκτες τους γηπεδούχους.

Το γκολ που “κλείδωσε” τους τρεις βαθμούς για την Δόξα (2-0) ήρθε στο 84ο λεπτό με τον Παπανικολόπουλο, ο οποίος στο 53′ είχε αντικαταστήσει τον σκόρερ του 1-0.

Με τη νίκη αυτή το σύνολο του Στέλιου Παπαδόπουλου παρέμεινε σε απόσταση… βολής (-1) από τον πρωτοπόρο Πατίστα και μοιράζεται την 2η θέση μαζί με την Αναγέννηση.

Δόξα Καλ. (Στέλιος Παπαδόπουλος): Γιαννακόπουλος, Στ. Δημόπουλος, Σώκαλης (82′ Τσακαλάκος), Β. Κωνσταντακόπουλος, Λάσκαρης, Αναστασόπουλος, Τσαγκάρης, Λύρας (78′ Θούας), Θ. Παπαδέας (53′ Β. Ν. Κουρέας), Πιτσιλής (53′ Παπανικολόπουλος), Δ. Δημόπουλος.

Α.Π.Σ. Άρις (Γιώργος Μπιστόλας): Πετρόπουλος, Μήτρου, Δρακοπαναγιωτάκης, Κορομηλάς, Παπαχρόνης, Γεωργακόπουλος, Δημητρόπουλος (68′ Τσιγάρος), Βασιλόπουλος, Λουμάκης, Μέλλιος (56′ Πάλιουρας), Ποντίκης (34′ Παπαδόπουλος, 81′ Βαμβακάς).

Διαιτητής: Μ. Καρβούνης / Βοηθοί: Γ. Βανικιώτης-Η. Μπουρίκας