Γ' ΕΘΝΙΚΗ

, Διαγόρας Βραχνέϊκων – ΑΟ Διαβολιτσίου 1-1: Άγγιξε το διπλό, πήρε το βαθμό με Μουλιάτο

Ο ΑΟ Διαβολιτσίου έφτασε μία ανάσα από την δεύτερη φετινή εκτός έδρας νίκη καθώς μέχρι το 83ο λεπτό είχε το προβάδισμα στα Βραχνέικα αλλά τελικά οι γηπεδούχοι του Διαγόρα κατάφεραν να ισοφαρίσουν σε 1-1 και να πάρουν τον πολύτιμο βαθμό και ν’ ανέβουν πάνω από τη γραμμή του υποβιβασμού.

Η μεσσηνιακή ομάδα προσπάθησε- στην εμβόλιμη 13η αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής-, να δώσει συνέχεια στα τελευταία επιτυχημένα αποτελέσματα μετά τις δύο εντός έδρας νίκες επί του Αίαντα Γαστούνης και του Ναυπακτιακού Αστέρα έχοντας σημαντικές απουσίες τους τιμωρημένους Δημητρίου και Πιτσιλή, ενώ κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού παρουσιάστηκαν σημαντικά προβλήματα.

Στο 44ο λεπτό ο Πάρης Τσιγαρίδης αποχώρησε τραυματίας ενώ με πρόβλημα τραυματισμού έβγαλαν το ματς Ηλιόπουλος, Μπαλόπουλος.

Ο ΟΑΔ έκανε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο καθώς μάλιστα κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ στο 21ο λεπτό. Ο Κώστας Ηλιόπουλος έβγαλε τον Μουλιάτο στην πλάτη της άμυνας, ο οποίος κοντρόλαρε και πλάσαρε εύστοχα τον Μπαρδάκη για το 0-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι με τις αλλαγές που πραγματοποίησαν πήραν τα ηνία του αγώνα, πίεσαν το Διαβολίτσι και τελικά βρήκαν το γκολ μετά από φάση διαρκείας στο 83ο λεπτό με τον Σκεπετάρη που είχε περάσει νωρίτερα στο ματς.

Διαγόρας Βραχνέϊκων: Μπαρδάκης, Σταυρόπουλος, Δημόπουλος, Σιδέρης, Φιγκεράϊ, Ν. Βλασσόπουλος, Θ. Βλασσόπουλος, Αποστολόπουλος, Αλεξανδρής, Γεωργαντόπουλος, Καλλιτσουνάκης

AO Διαβολιτσίου: Μαρσέλο, Κρεμμύδας, Βέλλης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Στραβάκος, Πάγια, Θώδης, Μουλιάτος (60′ Γκελκέρια), Τσιγαρίδης (44′ λ.τρ. Καρύδης), Ηλιόπουλος.