Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Διαγόρας Κοπανακίου – Ατρόμητος Πλατύ 2-0: Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο

, Διαγόρας Κοπανακίου – Ατρόμητος Πλατύ 2-0: Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο

Ο Διαγόρας Κοπανακίου με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο επικράτησε 2-0 του Ατρόμητου Πλατέος εντός έδρας για την 4η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Η ομάδα του Γιάννη Αντωνόπουλου διεύρυνε σε τέσσερα ματς το αήττητο σερί της (3 νίκες, 1 ισοπαλία) και διατηρήθηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 10 βαθμούς.

Ο Π. Καπόγλης ήταν αυτός που κατάφερε να “ξεκλειδώσει” την αντίπαλη άμυνα στο 81′, ενώ στο πρώτο λεπτό του έξτρα χρόνου ο Καρύδης σημείωσε το τελικό 2-0.

Διαγόρας Κοπανακίου (Γιάννης Αντωνόπουλος): Ματθαίος-Λίβας, Ντότσα, Λέσι, Ορ. Γκότσης, Ηλ. Καπόγλης, Παπαδόγιαννης, Π. Καπόγλης (90+1′ Ράμα), Θ. Γκότσης, Καρύδης, Δ. Γιακουμής, Γ. Γιακουμής (86′ Τρουπάκης).

Ατρόμητος Πλατύ (Δημήτρης Παυλόπουλος): Χαλκιάς, Κοντόπουλος, Βέργης, Δ. Παυλόπουλος, Λαδάς, Αθανασόπουλος, Βαλσαμάκης (89′ Τζεμόπουλος), Λογκαράκης, Τσιλίκος, Χριστόπουλος (39′ Κρέπης), Δημέας.

Διαιτητής: Η. Ρέκκας / Βοηθοί: Ζ. Χαλκιαδάκης-Χ. Καραμπέτσος