Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Διαγόρας Κοπανακίου-Αστέρας Βαλύρας 4-1: Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο

, Διαγόρας Κοπανακίου-Αστέρας Βαλύρας 4-1: Με δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο

Πετυχαίνοντας δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο ο Διαγόρας Κοπανακίου επικράτησε 4-1 του Αστέρα Βαλύρας στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β’ τοπικής και πανηγύρισε μετά από ένα μήνα νίκη εντός τεσσάρων γραμμών (22/1, Θύελλα Μερόπης-Διαγόρας 0-1).

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν ουσιαστικά να προηγηθούν στην πρώτη τους ευκαιρία στο ματς, καθώς στο 11ο λεπτό ο Ζάγουρας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Γεωργόπουλου για το 1-0.

Στο 17′ ο παίκτης-προπονητής του Διαγόρα, Γιώργος Μητρόπουλος αύξησε την διαφορά στα δύο γκολ, κάνοντας το 2-0.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν πριν βγει το ημίχρονο (40′) με τον Βασίλεφ (2-1).

Στο 70′ ο Μητρόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έδωσε εκ νέου… αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του Κοπανακίου (3-1), ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 90′ ο Χρονόπουλος.

Διαγόρας Κοπανακίου (Γιώργος Μητρόπουλος): Αντωνόπουλος, Κουτσούλης, Παπαδόπουλος (69′ Μουζής), Μαδούρης, Μαρίνης, Νικολακόπουλος, Μητρόπουλος, Χρονόπουλος, Ζάγουρας, Γιακουμής (78′ Καμπούκος), Ντότσα (73′ Δριμής).

Αστέρας Βαλύρας (Αλέκος Λυκοτραφίτης): Γεωργόπουλος, Κωνσταντέλος, Θ. Καυκούλας, Παπαδόπουλος, Λαδάς (66′ Πετρουλάκης), Βασίλεφ, Καραδήμας (46′ Μπουρίκας), Μιχαλόπουλος, Καρύδης (38′ λ. τρ. Βασίλοβιτς), Γεωργακόπουλος, Λάμπρου (78′ Λινάρδος).