Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Δαναός – Πράσινα Πουλιά 7-1: Έκαναν το λάθος να προηγηθούν

, Δαναός – Πράσινα Πουλιά 7-1: Έκαναν το λάθος να προηγηθούν

Τα Πράσινα Πουλιά έκαναν το… λάθος να προηγηθούν στον Κορδία και ο Δαναός τα “τιμώρησε” με εφτά γκολ (7-1), σε μια άνετη και εντυπωσιακή νίκη για την 5η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Ο Γεωργόπουλος άνοιξε το σκορ στο 10′, αλλά το τέρμα αυτό αφύπνισε τους παίκτες του Πέτρου Δημόπουλου που πέτυχαν τρία γκολ μέσα σε πέντε λεπτά, μετατρέποντας το 0-1 του 10′ σε 3-1 στο 22′!

Ο Ηλιόπουλος “απάντησε” στο 17′, στο 20′ ήρθε η ανατροπή με τον Γιαννόπουλο και δύο λεπτά μετά ο Κλάδης έκανε το 1-3.

Η συνέχεια μετατράπηκε σε παράσταση για έναν ρόλο. Οι τυπικά γηπεδούχοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους αντιπάλους τους και έδωσαν διαστάσεις θριάμβου στη νίκη τους.

Στο 39′ ο Γιαννόπουλος πέτυχε το τέταρτο γκολ της ομάδας του και δεύτερο προσωπικό στο ματς, ενώ ο Ηλιόπουλος έγραψε το 5-1 στο 44′, σκοράροντας και εκείνος για δεύτερη φορά.

Στο 63′ ο Γιαννόπουλος σημείωσε χατ-τρικ για το 6-1, για να έρθει ο Ηλιόπουλος και να βάλει το… κερασάκι στην τούρτα στο 82′, φτάνοντας επίσης τα τρία γκολ στην αναμέτρηση.

Δαναός (Πέτρος Δημόπουλος): Πατριαρχέας, Γεωργιόπουλος, Λαμπρόπουλος, Λουκάς, Ντάκουρης (Καρελάς), Βρυώνης (Φιλιππόπουλος), Ηλιόπουλος, Δολαπτσής, Γυφτοχρήστος (Μαστορέας), Κλάδης, Γιαννόπουλος.

Πράσινα Πουλιά (Γιώργος Καλύβας): Ντερβίσι, Πατικόπουλος (76′ Φλωράτος), Ελέζι, Κούκα, Φράγκος, Αναγνωστάκης (66′ Δημητρόπουλος), Καρλής (62′ Ρισβάνης), Γεωργόπουλος, Καράγιωργας, Σκιαδάς (86′ Καραμπίνης), Σπυρόπουλος.

Διαιτητής: Δ. Κουρτέσης / Βοηθοί: Δ. Ταβουλαρέας-Α. Καμάι