«Χρυσό» βαθμό (0-0) με 10 παίκτες στον Βόλο ο Παναιτωλικός (βίντεο)

, «Χρυσό» βαθμό (0-0) με 10 παίκτες στον Βόλο ο Παναιτωλικός (βίντεο)

Σε ανοδική πορεία δείχνει να βρίσκεται ο Παναιτωλικός, καθώς μία εβδομάδα μετά την πρώτη εφετινή του νίκη στη Super League επί της ΑΕΛ (2-1), η ομάδα του Αγρινίου κατάφερε να φύγει αήττητη από το «Πανθεσσαλικό Στάδιο» (0-0 με τον Βόλο), παρότι από το 28ο λεπτό αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Τζανακάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Οι γηπεδούχοι, που έχασαν αρκετές ευκαιρίες, έμειναν χωρίς νίκη για 7ο σερί ματς. Περίπου 2 μήνες πριν (17/10) είχαν επικρατήσει στο ίδιο γήπεδο με 2-1 του ΠΑΣ Γιάννινα, ενώ οι Αγρινιώτες συμπλήρωσαν δύο ματς χωρίς να χάσουν (μία νίκη, μία ισοπαλία).

Τη μεγαλύτερη ευκαιρία του ματς έχασε ο Βόλος στο 59΄, όταν κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Περέα μέσα στην περιοχή από τον Περέιρα. Ο Μελίσσας, όμως, είπε «όχι» στον Ουάρντα, κρατώντας ανέπαφη την εστία του.

Δέκα λεπτά μετά οι γηπεδούχοι έχασαν νέα σημαντική ευκαιρία με το σουτ του Δουβικα, από το γύρισμα του Περέα, να βρίσκει στα πόδια του Κωνσταντόπουλου και να καταλήγει κόρνερ.

Βόλος: Κλέιμαν, Ντεντάκης, Κολόμπο, Σάντσες, Ριένστρα, Νίνης, Περέα, Ουάρντα, Μαρτίνες, Μπαρτόλο, Δουβίκας.

Παναιτωλικός: Μελίσσας, Κωνσταντόπουλος, Λιάβας, Τζανακάκης, Ταχάρ (90΄΄ +6΄ Βάντερστον), Τσινγκάρας, Ντάλσιο, Γιάκολις (53΄ Περέιρα), Μεντόσα (53΄ Μάζουρεκ), Βέργος (71΄ Αζάντι), Ντίας.