, Χιλή: Επικό αυτογκόλ από τον τερματοφύλακα της Παραγουάης στις καθυστερήσεις του αγώνα (ΒΙΝΤΕΟ)

Ένα αυτογκόλ από αυτά που μπαίνουν μία φορά στα δέκα χρόνια κατάφερε να βάλει ο τερματοφύλακας της Παραγουάης, στο παιχνίδι με τη Χιλή.

Η αναμέτρηση ήταν στο ισόπαλο 2-2 και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Αλέξις Σάντσες ανέλαβε να εκτελέσει από τα αριστερά ένα κόρνερ. Η εκτέλεσή του ήταν κάκιστη και φαινόταν εύκολη δουλειά για τον Άντονι Σίλβα της Παραγουάης.

Παρόλα αυτά, ο έμπειρος τερματοφύλακας έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του και με αυτό το εντυπωσιακό και σπάνιο αυτογκόλ έγινε το 3-2, με τη Χιλή να παίρνει μια μεγάλη νίκη στις καθυστερήσεις.