Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Χανδριναϊκός – Α.Ο. Φυτειάς 2-2: Πρώτα γκολ, πρώτος βαθμός για τους γηπεδούχους

, Χανδριναϊκός – Α.Ο. Φυτειάς 2-2: Πρώτα γκολ, πρώτος βαθμός για τους γηπεδούχους

Χανδριναϊκός και Α.Ο. Φυτειάς συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 2-2 στο γήπεδο του Σουληναρίου για την 5η αγωνιστική της Α1 τοπικής.

Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να νικήσουν ούτε στη μετά Λίτσα εποχή (την ομάδα κατέβασαν οι Γιώργος Καραμπάτσος και Πέτρος Νικητόπουλος), ωστόσο παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, ανέτρεψαν το εις βάρος τους 0-1, όμως δέχθηκαν την ισοφάριση στο 80ο λεπτό.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 41′ με τον Λότσι και πήγαν με το υπέρ τους 0-1 στα αποδυτήρια, ωστόσο σχεδόν με τη σέντρα στο δεύτερο ημίχορονο και συγκεκριμένα στο 49′ ο Χανδριναϊκός έφτασε στην ισοφάριση με πέναλτι που εκτέλεσε εύστοχα ένας πρώην “τρομοκράτης”, ο Ηλίας Φλέσσας.

Μάλιστα, πέντε λεπτά αργότερα ο Πιχιγιόνι έφερε τα… πάνω κάτω στο ματς, γράφοντας το 2-1, όμως ο Α.Ο. Φυτειάς κατάφερε στο 80′ να βρει το γκολ της ισοφάρισης με τον Μπαστακό, με το 2-2 να σφραγίζει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

Αυτός ήταν ο πρώτος βαθμός που κατακτά ο Χανδριναϊκός στη φετινή σεζόν, πετυχαίνοντας παράλληλα και τα πρώτα του γκολ.

Από την άλλη, ο Α.Ο. Φυτειάς έχει συγκεντρώσει μέχρι στιγμής 4 βαθμούς και βρίσκεται στην 10η θέση.

Χανδριναϊκός (Γιώργος Καραμπάτσος, Πέτρος Νικητόπουλος): Λύσσαρης, Ρηγόπουλος, Κατσιγιάννης, Κοντός, Σκουφάκης (46′  Γιαννακόπουλος), Πιχιγιόνι, Δαρσακλής, Φλέσσας, Κότης, Ορ. Σαχινάι, Γιάνναρης (73′ Μουλιάτος).

Α.Ο. Φυτειάς (Στράτης Μάρκου): Κοσμάς, Αρβανίτης, Μαυροειδής, Μπαστακός, Σταματόπουλος, Λότσι, Κωστέας, Μπάλλας, Ζακόλλι, Σταμούλος, Φιλόπουλος (46′ Ταβουλαρέας).

Διαιτητής: Ε. Ζαρακοβίτης / Βοηθοί: Γ. Βανικιώτης, Δ. Ρηγοπούλου