EUROLEAGUE

“Αυτοκτονία” Ολυμπιακού στο Μόναχο και 6η ήττα στην Ευρωλίγκα

, “Αυτοκτονία” Ολυμπιακού στο Μόναχο και 6η ήττα στην Ευρωλίγκα

Mια ακόμα ήττα τη φετινή χρονιά στην Euroleague γνώρισε ο Ολυμπιακός, ο οποίος αν και βρέθηκε μπροστά στο σκορ ακόμα και με δώδεκα πόντους (55-67) τελικά κατέρρευσε και ηττήθηκε με 85-82 από τους Βαυαρούς.

Οι «ερυθρόλευκοι» έπαιξαν πολύ καλά μέχρι και την έναρξη του τελευταίου δεκαλέπτου, είχαν τον Μπόλντγουιν (19π.) σε απολαυστικό βράδυ, αλλά στην τελευταία περίοδο Κεμζούρα και παίκτες τα έκαναν όλα λάθος και χάθηκε ευκαιρία για μία νίκη μακριά από το ΣΕΦ.

Ο Ολυμπιακός έχασε στο τέταρτο δεκάλεπτο την συγκέντρωση που είχε στην άμυνα για 30 λεπτά, «αποχαιρετώντας» το Μόναχο με την έκτη ήττα του στην εφετινή Euroleague.

Τα δεκάλεπτα: 23-16, 43-44, 55-63, 85-82.

ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ (Ράντονιτς): Κινγκ, Κόπονεν, Μονρό 15 (7/17 δίποντα, 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, 1 λάθος σε 29 λεπτά), Λούτσιτς 13 (1 τρίποντο, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ), Λο 19 (2/4 δίποντα, 4/5 τρίποντα, 3/4 βολες, 7 ασίστ), Τσίπσερ 13 (4/5 δίποντα, 5/6 βολές), Νέλσον, Φλακαντόρι 2, Μπαρτέλ 18 (5/5 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 5/6 βολές, 4 ριμπάουντ), Λεσόρ 5, Ραντόσεβιτς

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Κεμζούρα): Ρότσεστι 9 (2/6 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 2/2 βολές, 3 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Μπάλντγουιν 19 (6/9 δίποντα, 2/3 τρίποντα, 1/3 βολές, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 2 κλεψίματα), Πολ 3 (1/4 τρίποντα), Κόνιαρης, Σπανούλης 6 (1/5 σουτ, 3/3 βολες, 2 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 λάθη), Μιλουτίνοβ 14 (6/7 δίποντα, 2/3 βολές, 5 ριμπάουντ), Πρίντεζης 12 (6/8 δίποντα, 4 ριμπάουντ), Παπανικολάου 10 (3/3 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 1/2 βολές, 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 μπλοκ), Ρούμπιτ 7 (6 ριμπάουντ), Ριντ 2