ΒΟΛΕΙ

Άθλος Ορεστιάδας – Καλαμάτα 80 3-2: Σε 3ο ματς στην Παραλία η πρόκριση

, Άθλος Ορεστιάδας – Καλαμάτα 80 3-2: Σε 3ο ματς στην Παραλία η πρόκριση

Σε τρίτο αγώνα στο κλειστό της Παραλίας θα κριθεί η πρόκριση στον τελικό των πλέι οφ της Pre league για την Καλαμάτα 80.

Οι λύκοι ηττήθηκαν στο τάι μπρέικ από τον Άθλο Ορεστιάδας στο κλειστό γυμναστήριο «Νίκος Σαμαράς» και η αγωνία πήρε παράταση.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν φορές στα σετ με τους Καλαματιανούς να ισοφαρίζουν αλλά στο κρίσιμο 5ο σετ μίλησε η δύναμη της έδρας και οι ακρίτες πήραν το ματς με 3-2.

Τα σετ: 25-19, 20-25, 25-22, 26-28, 15-10

ΑΣ ΑΘΛΟΣ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ (Θοδωρής Χουσίδης): Διαμαντίδης (λ), Σκαρλατίδης,Ριζόπουλος, Στοϊλούδης, Φερέιρα, Ντα Σίλβα / Καψαλιάρης, Αλεξάκης, Αρχοντούδης (λ), Ράπτης.

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 80 (Παναγιώτης Ντάκουρης): Χριστόφας, Ίλιεφ, Δημητούλης, Δαλακούρας, Πελεκούδας, Παλέντζας / Ντάκουρης (λ), Μπούρας (λ), Κανελλόπουλος, Χαραλαμπίδης, Κατσιαφλάκας.

Σε τρίτο ματς θα κριθεί η πρόκριση και στο άλλο ζευγάρι καθώς ο Αριστοτέλης νίκησε 3-0 σετ στην Σάμο και ξαναπήρε το πλεονέκτημα έδρας από τον Κέρκη που είχε νικήσει στο πρώτο ματς.