ΒΟΛΕΙ

, Απόλλωνας Καλαμάτας – Έβγαλε αντίδραση, 3-1 με ανατροπή το Ναύαρχο Βότση (pics & vid)

Σε ένα must win παιχνίδι, ο Απόλλωνας έδειξε χαρακτήρα και παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να πάρει μία καθαρή νίκη επί του Ναυάρχου Βότση για την 4η αγωνιστική στον όμιλο ανόδου της pre League γυναικών.

Η ομάδα του Μπάμπη Μυτσκίδη προερχόταν από την ήττα με καλή εμφάνιση στο Αιγάλεω και δεν έχει άλλα περιθώρια απωλειών προκειμένου να κρατήσει επαφή με την κορυφή.

Ξεκίνησε αγχωμένα το παιχνίδι δίνοντας την ευκαιρία στις φιλοξενούμενες να πάρουν το πρώτο σετ με 25-19 αλλά στη συνέχεια βελτιώθηκε, πίεσε πολύ στο σέρβις και κατάφερε να πάρει τα επόμενα και μαζί την καθαρή νίκη με 3-1 σετ.

, Απόλλωνας Καλαμάτας – Έβγαλε αντίδραση, 3-1 με ανατροπή το Ναύαρχο Βότση (pics & vid) , Απόλλωνας Καλαμάτας – Έβγαλε αντίδραση, 3-1 με ανατροπή το Ναύαρχο Βότση (pics & vid) , Απόλλωνας Καλαμάτας – Έβγαλε αντίδραση, 3-1 με ανατροπή το Ναύαρχο Βότση (pics & vid) , Απόλλωνας Καλαμάτας – Έβγαλε αντίδραση, 3-1 με ανατροπή το Ναύαρχο Βότση (pics & vid)

Το Αιγάλεω πήρε το ντέρμπι

Στο μεταξύ αλλαγή φρουράς είχαμε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα καθώς το Αιγάλεω νίκησε στο μεγάλο ντέρμπι 3-0 τα Πεύκα και προσπέρασε στη βαθμολογία. Ο ΖΑΟΝ θα έχει μεγάλη ευκαιρία αύριο να περάσει αυτός πρώτος καθώς υποδέχεται τα Βριλήσσια στο παιχνίδι με το οποίο θα ολοκληρωθεί η 4η αγωνιστική.