Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Απόλλων Πεταλιδίου – Ηρακλής Καλ. 4-0: Εκκωφαντική νίκη!

, Απόλλων Πεταλιδίου – Ηρακλής Καλ. 4-0: Εκκωφαντική νίκη!

Ο Απόλλων Πεταλιδίου επέστρεψε στις νίκες και μάλιστα το έκανε με “εκκωφαντικό” τρόπο, διαλύοντας στην έδρα του τον Ηρακλή Καλαμάτας με 4-0!

Η ομάδα του Γιώργου Αργυρόπουλου ήταν καταιγιστική και με τρία γκολ πριν καν συμπληρωθούν τα πρώτα 20 λεπτά αγώνα, έδωσε διαδικαστικό χαρακτήρα στο υπόλοιπο της αναμέτρησης.

Ο Γιαννόπουλος μόλις στο 8′ άνοιξε το σκορ, για να κάνει το 2-0 ο Γεωργιάδης τρία λεπτά αργότερα!

Στο 17′ ο Γιαννόπουλος με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, με τον Πολίτη στο 76′ να διαμορφώνει το τελικό 4-0.

Από το 49′ οι γηπεδούχοι έπαιζαν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Γ. Παναγόπουλου με δεύτερη κίτρινη για ριψοκίνδυνο παιχνίδι.

Με τη νίκη αυτή, ο Απόλλων άφησε πίσω τους τις δύο σερί ήττες από Ολυμπιακό Καλ. και Θύελλα Χαρακοπιού έφτασε τους 12 βαθμούς και ανέβηκε στην 4η θέση, υποσκελίζοντας τον Ηρακλή στην 5η με 11.

Απόλλων Πεταλιδίου (Γιώργος Αργυρόπουλος): Σπάλας, Αθανασόπουλος, Χούτος, Γ. Παναγόπουλος, Παπανικολάου (69′ Μπάκας), Πανταζόπουλος, Κωτσάκης, Πολίτης (80′ Ηλ. Δημητρουλόπουλος), Γιαννόπουλος (65′ Κορμπής), Θεριός (46′ Ι. Παναγόπουλος), Γεωργιάδης.

Ηρακλής Καλ. (Άρης Γαλανόπουλος): Αλάμαρας, Μπρακούλιας, Τσίνα (65′ Κουνάδης), Μαγκλάρας, Αργάνης, Βλαχάκης, Μάρης (72′ Μπάκας), Ψωρομύτης, Σπαντιδέας, Παπαδέας (13′ Δαραβίγκας), Σταυρόπουλος.

Διαιτητής: Η. Νικολόπουλος / Βοηθοί: Ε. Παναγιωτόπουλος-Π. Γαϊτάνης