Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΑΟ Λαιΐκων-Παναθηναϊκός Καλ. 3-3: Γκολ εσείς… γκολ κι εμείς! (φώτο)

, ΑΟ Λαιΐκων-Παναθηναϊκός Καλ. 3-3: Γκολ εσείς… γκολ κι εμείς! (φώτο)

Οι άμυνες πήγαν… περίπατο μετά το 70′ στο “Ιωαν. Κάρτσωνας”, όπου ΑΟ Λαιΐκων και Παναθηναϊκός Καλ. αναδείχθηκαν ισόπαλοι με το χορταστικό 3-3, στο ντέρμπι για την 2η θέση του 1ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

To “τριφύλλι” προηγήθηκε στο 24′ με τον Μπάμπη και πήγε στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι 0-1 υπέρ του.

Μόλις δύο λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, ο Στέλιος Δημητρίου ισοφάρισε σε 1-1 για τον ΑΟ Λαιΐκων στο 70′.

Ο Παναθηναϊκός προηγήθηκε ξανά στο 77′, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μουράτι.

Δύο λεπτά αργότερα ήταν η σειρά των γηπεδούχων να στήσουν τη μπάλα στην άσπρη βούλα, με τον Τοντέρικα να μην λαθεύει και να γράφει το 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν νέο πέναλτι στο 87′, με τον Μουράτι να αναλαμβάνει ξανά την εκτέλεση και να δίνει για τρίτη φορά το προβάδισμα στον Παναθηναϊκό (2-3).

Ωστόσο, η απάντηση του ΑΟ Λαιΐκων ήταν άμεση, αφού στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Τοντέρικα νίκησε τον Λέκκα και διαμόρφωσε το τελικό σκορ (3-3).

ΑΟ Λαιΐκων (Παναγιώτης Ζουζούνης): Κάρλος, Λεωνίδας Δημητρίου (68′ Ταβουλαρέας), Μανεσιώτης, Δασκαρόλης, Βασίλης Π. Δημητρίου, Γιάννης Δημητρίου, Βασίλης Ι. Δημητρίου (68′ Στέλιος Δημητρίου), Βαβαρούτσος, Τοντέρικα, Μπαλιγκό-Βρυώνης, Μπάκας (46′ Αλέξης Δημητρίου).

Παναθηναϊκός Καλ. (Βασίλης Παναγιωτόπουλος): Λέκκας, Ριπάι, Ψαρρέας, Κοστρίβας, Γεννάτος (29′ λ. τρ. Πετρόπουλος), Μπάμπης (46′ Ζόμπολας), Χότζα, Μουράτι, Ρουσέας, Σταματέλος (60′ Θοδωρής), Παπαδόπουλος (46′ Νικολακόπουλος).