ΑΟ Κυπαρισσίας – ΠΑΣ Ράχης 4-0: Στο κυνήγι των πρωτοπόρων με νέο «καρέ»

, ΑΟ Κυπαρισσίας – ΠΑΣ Ράχης 4-0: Στο κυνήγι των πρωτοπόρων με νέο «καρέ»

Με τους Μπακατσέλο και Σπυρόπουλο να βρίσκουν δίχτυα από δυο φορές έκαστος, ο ΑΟ Κυπαρισσίας επιβλήθηκε άνετα 4-0 της Ράχης για την εμβόλιμη 13η αγωνιστική στην Α’ τοπική Μεσσηνίας.

Η ομάδα του Γιώργου Καλόμαλου έφτασε στην 6η σερί νίκη (με δεύτερο σερί 4-0) και έμεινε σε απόσταση βολής από την κορυφή, αυξάνοντας παράλληλα τη διαφορά από τον Πανθουριακό που ακολουθεί στην τέταρτη θέση.

Ο ΑΟΚ πήρε το προβάδισμα στο 10ο λεπτό με το Σπυρόπουλο, ενώ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα ο Μπακατσέλος έκανε το 2-0. Το σκηνικό επαναλήφθηκε στο δεύτερο ημίχρονο με τον Σπυρόπουλο να σημειώνει νωρίς το δεύτερο προσωπικό του τέρμα και τον Μπακατσέλο να κάνει το 4-0 στο 72′ και να φτάνει τα 14 γκολ στη σεζόν.

Διαιτητής: Καυκάς Α.. Βοηθοί: Λιανός Π., Νικολόπουλος Π.

ΑΟ Κυπαρισσίας: Δασκαλόπουλος, Καπλάνης, Γεωργιόπουλος (80′ Ανδρουτσής), Μιτρόφ (80′ Ντιόπ), Π. Μπουτσικάκης, Μαλισσόβας (70′ Βλαχόπουλος), Μπακατσέλος (85′ Κύρκο), Σπυρόπουλος, Κυβελίδης, Κωνσταντόπουλος (85′ Γκόγκας), Κατσιώλης.

ΠΑΣ Ράχης: Μ. Τσέλα, Σκιάς, Κιόρρι (55′ Βράπι), Παναγιωτόπουλος, Αντώνακας, Μπέγκα, Ζωγόπουλος, Κράκουλι (66′ Καραχάλιος), Πιλάτης, Σκοπέτος (66′ Τόμασεκ), Τσέρτος.