ΑΟ Κυπαρισσίας- Ακρίτας Κορώνης 4-0: Και τώρα τα πλέι οφ…

, ΑΟ Κυπαρισσίας- Ακρίτας Κορώνης 4-0: Και τώρα τα πλέι οφ…

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό στην Κυπαρισσία να πάρει το τρίποντο απέναντι στον Ακρίτα Κορώνης και να “τσεκάρει” το πρώτο από τα τέσσερα εισιτήρια των πλέι οφ στην Α’ τοπική Μεσσηνίας.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα θα ολοκληρώσει στην πρώτη θέση την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος καθώς στην συγκομιδή των 33 βαθμών θα προστεθούν ακόμη έξι στα χαρτιά καθώς στις δυο αγωνιστικές του φινάλε θα πάρει άκοπα τα τρίποντα με Χώρα και Πύλο.

Ο ΑΟΚ δεν είχε κανένα πρόβλημα απέναντι στον Ακρίτα που κατέβηκε με σύνθεση ανάγκης 12 ποδοσφαιριστών. Οι φιλοξενούμενοι άντεξαν ένα εικοσάλεπτο πριν ο πρώτος σκόρερ της κατηγορίας Βασίλης Αθανασόπουλος γράψει με πέναλτι το 1-0 και όλα τελείωσαν στο ημίωρο όταν ο Παναγιώτης Μπουτσικάκης με σουτ έκανε το 2-0. Ο Κυριάκος Κωνσταντόπουλος στο 35΄ με σουτ έκανε το 3-0 και ο Αθανασόπουλος με το 22ο τέρμα του στη σεζόν έκανε το τελικό 4-0 στο 40’.

ΑΟ Κυπαρισσίας: Στεφανάκος, Ανδρουτσής, Μιτρόφ (46′ Παναγόπουλος), Καπλάνης, Μπουτσικάκης Π., Μαρκόπουλος (68’ Μπούρας), Σκοζάι (73′ Μπουτσικάκης Χ.), Κατσιώλης (56’ Βλάχος), Αθανασόπουλος (46′ Σπυρόπουλος), Αντωνόπουλος, Κωνσταντόπουλος.

Ακρίτας Κορώνης: Σακκάς, Τέντες, Λυμπέρης, Κουτσουμπός, Φέστας, Γιαννακούντζος, Τσελάι, Μάραντος, Σαρδέλης (λ. τρ. 66′ Κρητικάκης), Μουτζούρης, Χοτσόλι.