Γ' ΕΘΝΙΚΗ

ΑΟ Διαβολιτσίου – ΠΑΟ Ρουφ 1-3 (παρ.): Λύγισαν στην παράταση οι νερατζούρι

, ΑΟ Διαβολιτσίου – ΠΑΟ Ρουφ 1-3 (παρ.): Λύγισαν στην παράταση οι νερατζούρι

Την ήττα με 3-1 στην παράταση γνώρισε ο ΑΟ Διαβολιτσίου απο τον ΠΑΟ Ρουφ στο γήπεδο Μελιγαλά και αποκλείστηκε από την συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδος.

Το παιχνίδι στην κανονική του διάρκεια έληξε ισόπαλο 1-1 με την αθηναϊκή ομάδα να παρουσιάζεται πιο δυνατή στον έξτρα χρόνο και να φτάνει στη νίκη-πρόκριση στην 3η φάση του θεσμού.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκαν στο 26ο λεπτό με τον Νιτσάκη. Οι τυπικά γηπεδούχοι ξεκίνησαν καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο και στο 52ο λεπτό ο Μουλιάτος έφερε το σκορ στα ίσα.

Η ομάδα του Μάρκου Στεφανίδη συνέχισε να πιέζει και στο 75′ ο Καντούτσης έστειλε με κεφαλιά την μπάλα στα δίχτυα αλλά το τέρμα ακυρώθηκε για επιθετικό φάουλ από τον διαιτητή Γιάννη Παπαγεωργόπουλο (Αργολίδας) προκαλώντας την αντίδραση των γηπεδούχων.

Το 1-1 παρέμεινε μέχρι την ολοκλήρωση της κανονικής διαρκείας και το το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση όπου οι φιλοξενούμενοι έχοντας περισσότερες λύσεις κατάφεραν να φτάσουν στη νίκη με δύο τέρματα του Νούτσου, ο οποίος στην κανονική διάρκεια είχε πάρει τη θέση του Μάντζιου που αποχώρησε τραυματίας.

ΑΟ Διαβολιτσίου (Μάρκος Στεφανίδης): Μαρτσέλο, Βλάχος, Θώδης, Μπαλόπουλος, Καντούτσης, Πιτσιλής, Γκελκέρια (82’ Βέλλης), Στραβάκος (46’ Κρεμμύδας), Πάγια, Τσιγαρίδης, Μουλιάτος

ΠΑΟ ΡΟΥΦ (Ισίδωρος Σταυριανός): Κουνάδης, Σαχσανίδης, Πλουμάτος (80′ Φιλιμέγκας), Οικονομόπουλος, Χατζηλάμπρος, Αλεξίου, Νητσάκης (76′ Σιμάκου), Νατσιόπουλος (115′ Αλεξανδρόπουλος), Μάντζιος (50′ λ.τρ. Νούτσος), Καλλέργης (115′ Ζελενίτσας), Βερνάρδος