Γ' ΕΘΝΙΚΗ

ΑΟ Διαβολιτσίου – Πανιώνιος 1-3: Κυανέρυθρη υπεροχή στο Ασπρόχωμα

, ΑΟ Διαβολιτσίου – Πανιώνιος 1-3: Κυανέρυθρη υπεροχή στο Ασπρόχωμα

Δεχόμενος γκολ σε κομβικά σημεία του παιχνιδιού, ο ΑΟ Διαβολιτσίου γνώρισε την ήττα με 3-1 από τον Πανιώνιο στο γήπεδο Ασπροχώματος σε ματς για την 10η αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Γ Εθνικής.

Οι κυανέρυθροι ευτύχησαν να μπουν μπροστά στο σκορ πολύ νωρίς το παιχνίδι καθώς μόλις στο 6’ ο Γροντής βρίκε με ωραία κάθετη πάσα τον Γεωργούση μέσα στην περιοχή, ο οποίος με πολύ όμορφο σουτ στη κίνηση κάνει το 1-0.

Ο ΑΟ Διαβολιτσίου προσπάθησε να αντιδράσει αλλά λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου δέχτηκε δεύτερο γκολ με κεφαλιά του Τσίπρα απο κόρνερ του Γροντή και πήγε με σοβαρό μειονέκτημα στα αποδυτήρια. Σα να μην έφτανε αυτό στο ξεκίνημα του β’ μέρους οι κυανέρυθροι πέτυχαν και τρίτο τέρμα με πέναλτι του Γροντή κλειδώνοντας ουσιαστικά την επιστροφή τους στις επιτυχίες μετά από δύο αγωνιστικές. Οι νερατζούρι το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις του αγώνα με τον Κώστα Ηλιόπουλο.

ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙ (Κώστας Παλαμάρας) Καπατσώρης, Σταματελόπουλος (46′ Γουέσλεϊ), Βέλλης (83′ Θώδης), Καντούτσης, Μπούνας, Πιτσιλής (83′ Αρβανίτης), Στραβάκος, Αλεξανδρής (83′ Ντελλής), Ηλιόπουλος, Δημητρίου, Μουλιάτος (76′ Σάλλα)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Νίκος Κούστας): Παχατούρας, Καρδάμης, Λίμα (69′ Μερτύρης), Μίχος, Καλύβας, Στούπης (73′ Κουφουδάκης), Γροντής (60′ Παπαδάκης), Μπρέγγκου, Τσίπρας, Γκέτσι (60′ Μούντριχας), Γεωργούσης (60′ Τσιμπόκας).