Γ' ΕΘΝΙΚΗ

ΑΟ Διαβολιτσίου: Ήττα 2-0 απο τον Αστέρα Βλαχιώτη στη Σκάλα

, ΑΟ Διαβολιτσίου: Ήττα 2-0 απο τον Αστέρα Βλαχιώτη στη Σκάλα

Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο ΑΟ Διαβολιτσίου από τον Αστέρα Βλαχιώτη σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που έγινε στο γήπεδο της Σκάλας.

Απέναντι σε μία ομάδα που προετοιμάζεται για το πρωτάθλημα της Super league 2, οι νερατζούρι έδειξαν καλό πρόσωπο αν και αγωνίστηκαν με αρκετές απουσίες. Ο Μάρκος Στεφανίδης δεν είχε στη διάθεσή του τους Γκελκέρια, Πάγια, Δημητρίου, Τσιγαρίδη ενώ ενοχλήσεις στη διάρκεια του ματς που έγινε σε έναν βαρύ αγωνιστικό χώρο αισθάνθηκε και ο Καντούτσης. Αντίθετα, οι γηπεδούχοι έχοντας τη δυνατότητα πολλών αλλαγών παρέταξαν διαφορετικές ομάδες σε κάθε ημίχρονο.

Το σκορ για τους νικητές άνοιξε ο Ηρακλή Μαϊσουράτζε με δυνατό σουτ λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου,ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε με σουτ μέσα από την περιοχή ο Σανι Ρονάλντο σε φάση που οι φιλοξενούμενοι φώναξαν για οφσάιντ.

Στο αρχικό σχήμα για τον ΑΟΔ αγωνίστηκαν οι Μαρσέλο, Ζοζέφ, Καντούτσης, Πιτσιλής, Βέλλης, Μπαλόπουλος, Στραβάκος, Θώδης, Γουερέ, Ηλιόπουλος, Μιχαλόπουλος, ενώ ο Στεφανίδης χρησιμοποίησε ακόμα τους Μουλιάτο, Κρεμμύδα, Βλάχο και Σουλαντίκα.