Γ' ΕΘΝΙΚΗ

ΑΟ Διαβολιτσίου: Φιλικά 2-0 την Καλαμάτα Κ20 με Τσιγαρίδη, Ηλιόπουλο

, ΑΟ Διαβολιτσίου: Φιλικά 2-0 την Καλαμάτα Κ20 με Τσιγαρίδη, Ηλιόπουλο

Παρουσιάζοντας θετική εικόνα στο μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα, o ΑΟ Διαβολιτσίου επικράτησε 2-0 της Καλαμάτα Κ20 σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας στο γήπεδο Ασπροχώματος.

Οι νερατζούρι δημιούργησαν αρκετές φάσεις απέναντι στην αξιόμαχη νεανική ομάδα των μελανόλευκων, πέτυχαν από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και έφτασαν στη δεύτερη νίκη τους μετά το 3- 0 επί του Πανθουριακού την περασμένη εβδομάδα.

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα προηγήθηκε στο σκορ με τον Τσιγαρίδη, ο οποίος τις τελευταίες μέρες προπονείται με τους νερατζούρι, ενώ το σκορ έκλεισε στο 50’ ο Ηλιόπουλος που είχε ακόμα δύο μεγάλες ευκαιρίες για γκολ με ισάριθμες αποκρούσεις πέναλτι του Φράγκου!

Επόμενο φιλικό για τον ΑΟΔ είναι με τον Πάμισο Μεσσήνης την προσεχή Τετάρτη στο γήπεδο του Αγίου Νικολάου.

Για τους νερατζούρι ξεκίνησαν οι Βασιλειάδης, Θώδης, Καντούτσης Στραβάκος, Πάγια, Ζαραφέτας, Ηλιόπουλος, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν οι Καπατσώρης, Τόσκα, Μουλιάτος, Βέλλης, Σταματελόπουλος, Δημητρίου.