Ανδρούσα – Καλό Νερό 1-1: Το καρπούζι κόπηκε στη μέση

, Ανδρούσα – Καλό Νερό 1-1: Το καρπούζι κόπηκε στη μέση

Γκολ, βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν στο «Βασίλης Μαλαφέκας», Ανδρούσα και ΠΑΟ Καλού Νερού με το ισόπαλο μεταξύ τους 1-1, να προδίδει σε αμφότερες από ένα βαθμό στην οικονομία του πρωταθλήματος.

Το παιχνίδι κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο σκορπώντας ανάμικτα συναισθήματα στις δύο ομάδες, που μπορούσαν αμφότερες να φτάσουν στο «τρίποντο».

Το συγκρότημα του Μιχάλη Φασούλη ξεκίνησε πιο δυνατά το ματς και ευτύχησε να προηγηθεί στην πρώτη επίσκεψη στα καρέ του Σταυρόπουλου ανοίγοντας το σκορ στο 5ο μόλις λεπτό με δυνατό σουτ του Κοντομανωλόπουλου.

Το γκολ αυτό έδωσε φτερά στους γηπεδούχους, που επέβαλλαν πλήρως την κυριαρχία τους σε όλο το πρώτο μέρος, σπαταλώντας σημαντικές ευκαιρίες για την επίτευξη ενός δεύτερου τέρματος.

Με το 1-0 οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια, ωστόσο όταν επανήλθαν οι εκατό περίπου οπαδοί παρακολούθησαν εντελώς διαφορετική εικόνα, με τους φιλοξενούμενους να εμφανίζονται μεταμορφωμένοι προς το καλύτερο.

Άλλο ματς στο δεύτερο ημίχρονο

Ο Μπεγέτης προειδοποίησε στο 49’ και πέντε λεπτά αργότερα έδωσε την ασίστ στον Πλάκα, ο οποίος με σουτ στη κίνηση έφερε το ματς στα ίσια.

Ο ίδιος παίκτης μάλιστα απώλεσε μεγάλη ευκαιρία να φέρει τούμπα το ματς, ωστόσο το τελείωμα της φάσης δεν ήταν το επιθυμητό.

Με το πόδι πατημένο στο γκάζι οι φιλοξενούμενοι εδραίωσαν την υπεροχή τους, δίχως όμως αυτή να καρποφορήσει για δεύτερη φορά με τις προσπάθειες των Κουρούβανη και Μητρόπουλου να αποκρούονται από το νεαρό γκολκίπερ Μπαχράμη.

Η αγωνία ανέβηκε κατακόρυφα στο τελευταίο δεκάλεπτο με σημαντικές ευκαιρίες εκατέρωθεν, οι οποίες δεν κατέληξαν στα δίχτυα.

Το σκορ παρέμεινε αναλλοίωτο μέχρι το φινάλε με τον ρέφερι Καρβούνη να σφυρίζει για τελευταία φορά στο παιχνίδι και τις δύο ομάδες να τα μοιράζονται …όλα.

Με τον τρόπο αυτό το Καλό Νέρο βγήκε έξω από την ζώνη του υποβιβασμού και διατηρήθηκε ένα πόντο κάτω από την Ανδρούσα, με τις δύο ομάδες να αφήνουν ανοιχτούς λογαριασμούς γύρω από τη μάχη της αποφυγής του υποβιβασμού…

ΑΟ ΑΝΔΡΟΥΣΑΣ: Μπαχράμης, Τσαναλίας, Καλογερόπουλος, Παυλάκος, Χαρίτος, Υμεράσι, Παπαγεωργίου, Ξυδιάς (86′ Οικονομόπουλος), Θεοδοσόπουλος (57′ Φαράντος), Πετσόπουλος (65′ Κοντόπουλος), Κοντομανωλόπουλος (90′ Δέδες).

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ: Σταυρόπουλος, Μιχαλακόπουλος, Βλάμης (46′ Λαχανάς), Λαμπρόπουλος, Κορμπής, Αλμπάν, Κυριακούλης (75′ Μητρόπουλος), Παναγούλιας, Πλακάς (91′ Μουζής), Μπεγέτης, Κουρουβάνης.