ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

, Aνατροπάρα η Βραζιλία επί της Κολομβίας – Γκολ Κασεμίρο στο 100ο λεπτό και νίκη με 2-1 (video)

Μετά από δύο… υγιεινούς περιπάτους στο Κόπα Αμέρικα, η Βραζιλία δυσκολεύθηκε για πρώτη φορά στην κορυφαία διοργάνωση της Λατινικής Αμερικής.

Οι άνετες νίκες με 3-0 επί της Βενεζουέλας και με 4-0 επί του Περού, έδειχναν μία… ευκολία για την «σελεσάο» σε σχέση με τους αντιπάλους της, μέχρι που ήλθε ο αγώνας με την Κολομβία.

Τελικά η Βραζιλία επικράτησε 2-1 και μάλιστα με ανατροπή, καθώς οι «Cafeteros» προηγήθηκαν με τον Ντίαζ στο 10ο λεπτό, για να «αποκαταστήσουν την τάξη», τα τέρματα των Φιρμίνο (78′) και Κασεμίρο στο 100ο (!) λεπτό των καθυστερήσεων.

Με την νίκη αυτή, η «οικοδέσποινα» του τουρνουά διατήρησε το απόλυτο βαθμολογικής συγκομιδής και προκρίθηκε στα προημιτελικά της διοργάνωσης.

Στον άλλον αγώνα της βραδιάς, ο Ισημερινός και το Περού αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2.

H γκολάρα του Ντίαζ για το 0-1