ΜΑΥΡΗ ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Αναστόπουλος: Νίκη αφιερωμένη στον κόσμο και στον πρόεδρό μας

, Αναστόπουλος: Νίκη αφιερωμένη στον κόσμο και στον πρόεδρό μας

“Αφιερώνουμε τη νίκη στον κόσμο μας που γνωρίζουμε πόσο πολύ την ήθελε και στον πρόεδρο μας που παρότι βρίσκεται μίλια μακριά είναι πάντα δίπλα μας”, τόνισε ο Νίκος Αναστόπουλος μιλώντας για τη σπουδαία νίκη της Καλαμάτας με 2-1 στο “Στ. Μαυροθαλασσίτης” επί του Αιγάλεω.

Ο 64χρονος τεχνικός της Καλαμάτας μίλησε για εξαιρετική παρουσία στο πρώτο ημίχρονο όπου η Καλαμάτα πέτυχε τα δύο γκολ εδώ ανέφερε ότι στην στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή της μπάλας χωρίς όμως να καταφέρουν να απειλήσουν, με εξαίρεση την φάση του γκολ.

Ο Νίκος Αναστόπουλος επανέλαβε πως το πρωτάθλημα έχει πολύ δρόμο ακόμα και σημείωσε πως η ομάδα μπορεί να πανηγυρίζει σήμερα αλλά από αύριο αρχίζει τη δουλειά για το παιχνίδι που ακολουθεί την Κυριακή με την Κηφισιά.