, Αναστόπουλος: Κυριαρχήσαμε απόλυτα-Μπράβο στα παιδιά για την 3η σερί νίκη και στον κόσμο

Για πανάξια νίκη που ήρθε κάτω απο αντίξοες συνθήκες έκανε λόγο ο Νίκος Αναστόπουλος μιλώντας μετά τη νίκη της Μαύρης Θύελλας επί του Διαγόρα με 2-0 για την 7η αγωνιστική στην Super League 2.

Ο 63χρονος τεχνικός ανέφερε πως η Καλαμάτα είχε τον έλεγχο του αγώνα και έχασε ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ, ιδιαίτερα στο β’ ημίχρονο. Έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες του για την 3η συνεχόμενη νίκη αλλά και στον κόσμο που βρέθηκε στις κερκίδες του Σταδίου της Μεσσήνης.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

“Πετύχαμε μια σπουδαία νίκη απέναντι σε έναν πολύ δύσκολο αντίπαλο κάτω από αντίξοες καιρικές συνθήκες. Είμαστε καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο. Η απόδοσή μας κυμάνθηκε σε πολύ υψηλά επίπεδα. Σε αυτό το διάστημα πετύχαμε 2 γκολ,είχαμε 2 δοκάρια και χάσαμε και κάποιες κλασικές ευκαιρίες.

Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για την απόδοση τους. Πετύχαμε την τρίτη συνεχόμενη νίκη μας σε μια μέρα που υπήρχε αρκετή βροχή και αέρας. Συγχαρητήρια και στους οπαδούς μας που ήρθαν αψηφώντας το κρύο και τη βροχή.”