Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Αναγέννηση Παραλίας – Δωριέας Δωρίου 4-3: Ιδανική αυλαία

, Αναγέννηση Παραλίας – Δωριέας Δωρίου 4-3: Ιδανική αυλαία

Εντυπωσιακή εξέλιξη είχε η αναμέτρηση της Αναγέννησης με τον Δωριέα Δωρίου στο γήπεδο Δυτικής Παραλίας για την 22η και τελευταία αγωνιστική της Α1 τοπικής, με την “Μπάρτσα” να σημειώνει την δεύτερη φετινή εντός έδρας νίκη της.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν σχεδόν με τη σέντρα του αγώνα χάρη σε γκολ του Ρουμελιώτη, ενώ στο 7′ ο Μπόρα σκόραρε για το 0-2 σε ένα… εκρηκτικό ξεκίνημα!

Οι γηπεδούχοι δεν κατέθεσαν τα “όπλα”, ανασυντάχθηκαν και κατάφεραν να μειώσουν σε 1-2 με τον Καστριτσέα στο 39′.

Το δεύτερο μέρος άνηκε στην Αναγέννηση. Η “Μπάρτσα” ευτύχησε να ισοφαρίσει αρκετά νωρίς, μόλις στο 47′ με τον Χαρμπούτ.

Μάλιστα ο ίδιος παίκτης στο 56′ πέτυχε και δεύτερο γκολ, κάνοντας την ολική ανατροπή για τους γηπεδούχους (3-2)!

Στο 70′ ο Κουρούσιας, που είχε πάρει την θέση του Τσακαλάκου στο ημίχρονο, έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στον σύλλογο της Παραλίας (4-2).

Το τελικό 4-3 διαμορφώθηκε με ακόμη έναν παίκτη που ήρθε από τον πάγκο, τον Σφυρή, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Αναγέννηση Παραλίας (Νίκος Μανιατέας): Φιλόπουλος, Οικονομόπουλος, Τσακαλάκος (46′ Κουρούσιας), Καστριτσέας (74′ Σπανός), Ντέρτζια, Ζέππος, Τσιρολιάς (46′ Ψώνης), Σεφεράσι, Χαρμπούτ, Σωτηράκος, Σκουφάκης (46′ Αμαριωτάκης).

Δωριέας Δωρίου (Παναγιώτης Πολίμος): Δημητρακόπουλος, Μανωλόπουλος, Ισολάρι, Καμπανάρος (57′ Γεωργατσέλης), Γεωργιόπουλος, Μπόρα, Ρουμελιώτης (68′ Δήμας), Σκιάς, Χαρίτος (68′ Κουλόλι), Γκογκοάσα, Λάγιος (77′ Σφυρής).