Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Αναγέννηση Παραλίας-Αίαντας Καλ. 4-3: Αγχωτικός θρίαμβος

, Αναγέννηση Παραλίας-Αίαντας Καλ. 4-3: Αγχωτικός θρίαμβος

Τα εύκολα… δύσκολα έκανε η Αναγέννηση Παραλίας, η οποία μετέτρεψε τον διαφαινόμενο θρίαμβο επί του Αίαντα σε μια αγχωτική νίκη με 4-3.

Έστω κι έτσι, η ομάδα του Νίκου Μανιατέα παρέμεινε στην 2η θέση μαζί με την Δόξα και συνεχίζει να καταδιώκει τον πρωτοπόρο του 1ου Ομίλου της Β’ τοπικής Πατίστα, έχοντας ως ατού το γεγονός ότι έχει κάνει το ρεπό της.

Μόλις στο 5ο λεπτό της αναμέτρησης στο γήπεδο Δυτικής Παραλίας, ο Ομέρι άνοιξε το σκορ για την “Μπάρτσα”, ενώ στο 15′ ο Κομπότης ισοφάρισε σε 1-1.

Μέσα σε έξι λεπτά (54′, 60′) στο δεύτερο ημίχρονο ο Σταθόπουλος “εκτέλεσε” δις τον Λαλέα φέρνοντας την διαφορά στο +2 (3-1).

Ο Ομέρι χρίστηκε ξανά σκόρερ για το 4-1 στο 66′ και κάπου εκεί μάλλον οι γηπεδούχοι… κατέβασαν στροφές χωρίς, ωστόσο, να το πληρώσουν.

Στο 75′ ο Παπαθεοδωρίδης πέτυχε το δεύτερο γκολ του “Άγιαξ” κάνοντας το 4-2 και δύο λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης μείωσε εκ νέου, αλλά το… θαύμα δεν έγινε.

Αναγέννηση Παραλίας (Νίκος Μανιατέας): Σταθόπουλος, Ξυδέας, Πανταζής, Ντέρτζια (78′ Γιαννέλης), Γιαννόπουλος, Κοκκώνης (71′ Χαρμπούτ), Ηλιόπουλος, Καρμπαλιώτης, Ομέρι, Σωτηράκος (46′ Κουνής), Σταθόπουλος.

Αίαντας Καλ. (Γιάννης Σακελλαρόπουλος): Λαλέας, Μπούνας, Ζαΐμης (68′ Σπίνος), Παπαθεοδωρίδης, Κολοκάθης, Σεντεμέντες, Κωνσταντακόπουλος, Γκράσης, Νινιός (62′ Καραΐσκος), Μούζος, Κομπότης (67′ Χιώτης).

Διαιτητής: Η. Τσουλάκος / Βοηθοί: Ι. Γιαννέτσος-Χ. Καραμπέτσος