Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Αναγέννηση Παραλίας – Α.Ο. Φαραί 6-0: Δεν χαρίστηκε η “Μπάρτσα” (φώτο)

, Αναγέννηση Παραλίας – Α.Ο. Φαραί 6-0: Δεν χαρίστηκε η “Μπάρτσα” (φώτο)

Η Αναγέννηση Παραλίας δεν… λυπήθηκε τον Α.Ο. Φαραί, στην επανεμφάνισή του στο μεσσηνιακό ποδοσφαιρικό προσκήνιο και τον “φιλοδώρησε” με έξι τέρματα (6-0), στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε μόλις στο 11ο λεπτό ο Σταθόπουλος, για να ακολουθήσει στο 37′ το γκολ του Ηλιόπουλου για το 2-0, με το οποίο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο 45λεπτο η “Μπάρτσα”πάτησε κι άλλο το πόδι στο… γκάζι και βρήκε ξανά το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Κουνή στο 55′ (3-0).

Ο χορός των γκολ συνεχίστηκε 73ο λεπτό με τον Ηλιόπουλο να χρίζεται σκόρερ για δεύτερη φορά στον αγώνα (4-0).

Τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε η σειρά του Μέτσο να βάλει το όνομά του στον πίνακα των σκόρερ (5-0), για να γραφτεί ο επίλογος και το τελικό 6-0 στο 85ο λεπτό με τον Ομέρι.

Αυτή ήταν και η πρώτη νίκη για την ομάδα του Νίκου Μανιατέα, αφού στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος είχε αναδειχθεί ισόπαλη 1-1 με τον Πατίστα, ενώ την προηγούμενη αγωνιστική είχε ρεπό.

Αναγέννηση Παραλίας (Νίκος Μανιατέας): Σταθόπουλος, Ράπτης, Ξυδέας (67′ Κοκκώνης), Γιαννόπουλος, Ντέρτζια, Μέτσο, Σταθόπουλος (82′ Δούβας), Σωτηράκος (60′ Πανταζής), Ομέρι, Κουνής (77′ Γιαννέλης), Ηλιόπουλος.

Α.Ο. Φαραί (Άρης Αρβανίτης): Παπαβασιλόπουλος, Αρβανίτης, Β. Σαμιώτης, Κωστέας, Αφάλης, Φιλανδριανός (9′ λ. τρ. Πανταζόπουλος), Γαλίτης, Κουρκουτάς (39′ λ. τρ. Δούβας), Μπούνας, Σαφάκας, Χρ. Σαμιώτης.

Διαιτητής: Δ. Κουρτέσης / Βοηθοί: Φ. Κασκάνης, Ε. Μπασιλάρης