Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

, Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο)

Σπουδαία νίκη και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε ο Πανιώνιος Καλαμάτας με 2-1 επί της Αναγέννησης στο γήπεδο Δυτικής Παραλίας για την 2η αγωνιστική της Α1 τοπικής.

Σ’ ένα ματς που σημαδεύτηκε από το μπουρίνι που έπληξε την Μεσσηνία και οδήγησε στη διακοπή του αγώνα στα τελευταία λεπτά, ο Πανιώνιος έχοντας κακή απόδοση στο πρώτο ημίχρονο βρέθηκε να χάνει 1-0 από γκολ του Σταθόπουλου αλλά στην επανάληψη και με την είσοδο του Καλόμαλου ανέβασε στροφές και κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι, αφού αρχικά ισοφάρισε με τον Γιάνναρη και πήρε πήρε το διπλό με φάουλ του Καλόμαλου στο 86’.

, Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο) , Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο)

Το ματς

Το θέαμα στο πρώτο ημίχρονο ήταν κακό με τον με την Αναγέννηση Παραλίας να πατάει καλύτερα στο γήπεδο στο ξεκίνημα και τον Πανιώνιο να ανεβαίνει μετά το 30’ κυρίως χάρη στην εσωτερική αλλαγή με τον Μπεγέτη στον άξονα και την ομάδα να παίρνει μέτρα στο γήπεδο.

Οι γηπεδούχοι προειδοποίησαν με φάουλ του Σταθόπουλου στο 13ο λεπτό που έδιωξε σε κόρνερ ο Νιάρχος αλλά μετά από δύο λεπτά ο Σταθόπουλος και πάλι μπήκε από αριστερά και πλάσαρε νικώντας αυτή τη φορά τον τερματοφύλακα του Πανιωνίου για το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο πέρασε στο γήπεδο ο Καλόμαλος ο οποίος είχε μία καλή εκτέλεση φάουλ υποχρεώνοντας τον Μαυροειδέα σε δύσκολη απόκρουση ενώ λίγο μετά έγινε το 1-1 με κεφαλιά του Γιάνναρη από κόρνερ του Πιτσιλή.

Η ολική ανατροπή για τους κυανέρυθρους ήρθε στο 86ο λεπτό όταν ο Καλόμαλος με απευθείας εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Μαυροειδέα για το 1-2.

Αμέσως μετά ο διαιτητής διέκοψε τον αγώνα λόγω της σφοδρής καταιγίδας και όλοι οι ποδοσφαιριστές πήγαν στα αποδυτήρια για 8 λεπτά μέχρι να κοπάσει. Μόλις επέστρεψαν έγινε η σέντρα από την Αναγέννηση και τα τελευταία πέντε λεπτά ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα λόγω των καιρικών συνθηκών, ενώ στο γήπεδο είχαν ήδη σχηματιστεί λίμνες.

Αναγέννηση Παραλίας: Οικονομόπουλος, Κουρούσιας, Ντέρτζια, Τσακαλάκος, Ζέππος, Σεφεράσι, Σταθόπουλος (70’ Σωτηράκος), Ηλιόπουλος, Κατσαντώνης, Καρμπαλιώτης (70’ Σκόκος)

Πανιώνιος: Νιάρχος, Γαλίτης, Γιάνναρης, Ψαρράς, Πραστέλλας, Βασιλόπουλος, Πιτσιλής, Ζαχαρόπουλος, Σπυρέας (46’Καλόμαλος), Στραβάκος (80’ Γαλέας), Μπεγέτης

, Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο) , Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο) , Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο) , Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο) , Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο) , Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο) , Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο) , Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο) , Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο) , Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο) , Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο) , Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο) , Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο) , Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο) , Αναγέννηση Παρ.- Πανιώνιος Καλ. 1-2: Καταιγίδα… ανατροπής στο φινάλε (φωτο & βίντεο)