Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

, Αναγέννηση-Ηρακλής Κυπ. 2-2: “Χαρακίρι” στο 90+4’ για τους φιλοξενούμενους! (βίντεο)

Χωρίς νικητή έληξε έληξε το ντέρμπι των ουραγών της Α1 τοπικής, καθώς Αναγέννηση Παραλίας και Ηρακλής Κυπαρισσίας αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 στα Σφαγεία, σε ματς της 17ης αγωνιστικής.

Οι φιλοξενούμενοι βρίσκονταν “αγκαλιά” με την δεύτερη φετινή τους νίκη, αλλά είδαν τον Οικονομόπουλο να τους… παίρνει τη μπουκιά από το στόμα στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων!

Στο 14’ ο Καραβούλιας με κεφαλιά πέτυχε το 0-1, ενώ 8 λεπτά αργότερα ο Μπενάρδος διπλασίασε τα τέρματα του Ηρακλή με ωραίο τελείωμα από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Στο 40’ η Αναγέννηση είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι με τον Σωτηράκο. Τελικά, η μείωση του σκορ για την “Μπάρτσα” ήρθε στο 69’ με τον Χαρμπούτ, για να σώσει τον βαθμό ο Οικονομόπουλος στο 90+4’!

Αναγέννηση Παραλίας (Νίκος Μανιατέας): Φιλόπουλος, Ψώνης, Οικονομόπουλος, Καρμπαλιώτης, Ντέρτζια (46’ Καστριτσέας), Σεφεράσι, Τσακαλάκος, Σωτηράκος, Κουρούσιας (79’ Σπανός), Χαρμπούτ, Αμαριωτάκης (46’ Ηλιόπουλος).

Ηρακλής Κυπαρισσίας (Ίλιε Μιτρόφ): Αθανασόπουλος, Λαμπρόπουλος, Γαλάνης, Κοσμόπουλος, Βασιλόπουλος, Σταματόπουλος, Καραβούλιας, Ντέρκα, Νικολόπουλος, Μπενάρδος, Κατσίρος (52’ Κωνσταντόπουλος).