Άλωσαν την Κρήτη οι Νέοι της Μαύρης Θύελλας, 0-4 τον ΟΦΙ!

, Άλωσαν την Κρήτη οι Νέοι της Μαύρης Θύελλας, 0-4 τον ΟΦΙ!

Με εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε στις επιτυχίες η Κ17 της Καλαμάτας στο πρωτάθλημα της Football league.

Οι παίκτες του Βαγγέλη Κουρεντζή επιβλήθηκαν 4-0 στην Κρήτη του ΟΦ Ιεράπετρας για την 6η αγωνιστική και έφτασαν τους 7 βαθμούς σε τέσσερα παιχνίδια.

Οι νεαροί μελανόλευκοι προηγήθηκαν 0-2 στο ημίχρονο με ισάριθμα γκολ του Παναγιώτη Ρουμελιώτη, στο 13ο λεπτό με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος και στο 36’.

Στο 70′ ο Γουρνάς με σουτ από το ύψος της περιοχής ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 ενώ το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Μουζάκης στο 88’ με πλασέ μετά από συνεργασία Ψυχογιάννη, Ρονάλντο Κανανάϊ, Ακριστινέι.

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ: Πλανάι, Κατρίνης, Καλιοντζής (46’ Μουζουράκης), Στογιάνι, Γερακιανάκης, Θώμο, Χουλάκης (75’ Χατζητσοπανίδης), Μπαριτάκης (61’ Στεφανι), Τσιρίδης (83’ Ζυγάκης), Γκεγκόλι, Ανδριανάκης (46’ Φανουράκης).

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Μεταξάς, Ψυχογιάννης, Παυλής (46’ λ. τρ. Σάλα), Σκοπέτος, Μυστριώτης, Παναγιωτόπουλος, Γουρνάς (75’ Κ. Κανανάι), Σερπάνος (61’ Μουζάκης), Ρουμελιώτης (80’ Κοτσιλιέρης), Ρ. Κανανάι, Δικαιουλάκος (46’ Ακριστινέι).