Ακρίτας Κορώνης-Τέλος Άγρας 2-1: Ο Μπίζος “”πήρε το αίμα του πίσω”…

, Ακρίτας Κορώνης-Τέλος Άγρας 2-1: Ο Μπίζος “”πήρε το αίμα του πίσω”…

Δεν έχει σταματημό το «τρένο» που ακούει στο όνομα Ακρίτας Κορώνης!

Η ομάδα-έκπληξη του φετινού πρωταθλήματος της Α΄ τοπικής νίκησε με 2-1 τον Τέλο Άγρα, παρέμεινε στην 2η θέση με 19 βαθμούς, έναν μόνο πίσω από τον πρωτοπόρο Πάμισο και έφτασε τις 5 σερί νίκες!

Ο Άγγελος Μπίζος ήταν αυτή τη φορά το πρόσωπο του αγώνα, καθώς σημείωσε το αυτογκόλ που έφερε το ματς στα ίσια αλλά λίγο αργότερα με δικό του γκολ έδωσε τη νίκη στην ομάδα του.

Από την άλλη ο ουραγός της βαθμολογίας Τέλος Άγρας εμφανίστηκε εμφανώς βελτιωμένος από τότε που ανέλαβε ο Βασίλης Μπλέτσας, είχε τις ευκαιρίες και θα μπορούσε να διεκδικήσει κάτι καλύτερο στο ματς αλλά υστερούσε στην τελική προσπάθεια.

Ο Ακρίτας άνοιξε το σκορ στο 25΄ με τον Διακουμή, με τον Μπίζο στο β΄ μέρος να κάνει κάτι σπάνιο: Σκόραρε κατά τις ομάδας του στο 64ο λεπτό και μόλις δυο λεπτά αργότερα έβαλε και πάλι τον Ακρίτα μπροστά!

Διαιτητές: Δ. Πλακογιάννης, Ε. Μπασιλάρης, Γ. Τσιλίκας

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ (Σπύρος Τσίκινης): Σακκάς, Κουτσουμπός, Μάραντος, Σταμάτης (80΄  Σαρελλάς), Σαντιάγκο, Γεωργιόπουλος (62΄ Μουτζούρης), Παλλιάς (90+2΄ Τέντες), Κρητικάκης, Παναγιωτόπουλος, Διακουμής, Μπίζος

ΤΕΛΟΣ ΑΓΡΑΣ (Βασίλης Μπλέτσας): Λάππας, Π. Αναστασόπουλος (72΄ Τάρλεφ), Γεωργακόπουλος, Μαραβέλας, Γεωργόπουλος, Ακασού, Μπολούν, Στεφάν, Γ. Αναστασόπουλος, Τηλεμάχου (83΄ Λακριντής)

Φώτο: Χρυσοβαλάντη Λευτάκη