Ακρίτας Κορώνης- Καλό Νερό 3-2: Καθάρισε ο Μουτζούρης! (βίντεο)

, Ακρίτας Κορώνης- Καλό Νερό 3-2: Καθάρισε ο Μουτζούρης! (βίντεο)

Ο Κώστας Μουτζούρης το… πήρε πάνω του στην Κορώνη και με χατ τρικ οδήγησε τον Ακρίτα στο πρώτο τρίποντο της σεζόν στην πρεμιέρα, με 3-2 απέναντι στο Καλό Νερό.

Οι γηπεδούχοι πήραν νωρίς το προβάδισμα αλλά το Καλό Νερό αντέδρασε και γύρισε το παιχνίδι με το Μουτζούρη να αναλαμβάνει δράση και να… ανατρέπει την ανατροπή.

Το 1-0 έγινε μόλις στο 9ο λεπτό από τον Κώστα Μουτζούρη ο οποίος μπήκε από τα αριστερά και πλάσαρε στην απέναντι γωνία, αλλά οι φιλοξενούμενοι έφεραν το ματς στα ίσα 20 λεπτά μετά με τον Σπυρόπουλο.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ανατροπή στο 53ο λεπτό με τον Δασκαλάκη για να απαντήσει στο 72ο ο Μουτζούρης ισοφαρίζοντας σε 2-2 και τελικά να χαρίσει τη νίκη στην ομάδα του στο 85′ μέσα σε αποθέωση.

Διαιτητής: Κομπιλίρης (Γεωργαντάς, Βανικιώτης).

ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΟΡΩΝΗΣ: Σταθάς, Παναγιωτόπουλος, Μπίζος, Α. Κουτσουμπός, Ιμεράσι, Τσάνι, Μέρκουρης (93′ Τσιριγώτης), Τσιμικλής, Μάραντος (74′ Πέτση), Μουτζούρης, Σταμάτης (65′ Κρητικάκης).

ΠΑΟ ΚΑΛΟΥ ΝΕΡΟΥ: Παλικέστι, Μιχαλακόπουλος, Μουζής (89′ Σταματόπουλος), Αριδάς, Κωνσταντόπουλος, Ντιόπ, Κυριακούλης (68′ Κουρουβάνης), Κορμπής, Σπυρόπουλος (34′ Μπεγέτης), Δεμπεγιώτης, Δασκαλάκης.