ΒΟΛΕΙ

Ακρίτας Καλ.: Ήττα στη Σπάρτη με ανατροπή

, Ακρίτας Καλ.: Ήττα στη Σπάρτη με ανατροπή

Την ήττα γνώρισε ο Ακρίτας στην πρώτη του έξοδο στο πρωτάθλημα βόλεϊ της Β’ Εθνικής γυναικών. Η Καλαματιανή ομάδα, αν και προηγήθηκε στο σκορ ο Ακρίτας ηττήθηκε 3-1 σετ απο τον Σπαρτιατικό για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο αγώνας ξεκίνησε ιδανικά για τον Ακρίτα καθώς πήρε άνετα το πρώτο σετ με 25-12, αλλά η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη. Οι Λάκαινες κατάφεραν να γυρίσουν το ματς και να φτάσουν δτην πρώτη τους νίκη σε στη σεζόν, μετά το ρεπό τος στην πρεμιέρα.

Για τον Ακρίτα ακολουθεί ρεπό στο πρόγραμμα και το επόμενο ματς είναι εντός έδρας με τον Α.Σ.ΠΕ. Τρίπολης για την 4η αγωνιστική.

Τα σετ: 12-25, 25-17, 25-20, 25-22

Α.Ο. ΑΚΡΙΤΑΣ (Δαλακούρας Κων/νος): Φωτεινάκη Κατερίνα (c), Ιωαννίδη Χριστίνα, Μαθιουδάκη Νίκη, Γρίβα Αγγελική, Μπότη Θεοδώρα, Τσάτουμα Ασημίνα, Μπαστακού Σταυρούλα (λ), Γεωργιοπούλου Τίνα, Λίκα Αγγελική (λ), Μποχρίνη Σταυρούλα, Αναστασίου Γεωργία, Σακκά Χριστίνα