Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Ακαδημία Παμίσου – Νέστωρ Πύλου 3-1: Πρώτη νίκη εντός γηπέδου

, Ακαδημία Παμίσου – Νέστωρ Πύλου 3-1: Πρώτη νίκη εντός γηπέδου

Την πρώτη της νίκη εντός τεσσάρων γραμμών (η άλλη ήταν στα χαρτιά με τον Εθνικό Καλ.) πανηγύρισε η Ακαδημία Παμίσου, που επικράτησε 3-1 του Νέστωρ Πύλου στο γήπεδο Αγίου Νικολάου Μεσσήνης, για την 5η αγωνιστική του 3ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Μόλις στο 9ο λεπτό ο Παπαγεωργακόπουλος άνοιξε το σκορ, ενώ στο 24′ ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τόσο τα προσωπικά του τέρματα, όσο και των “νησιωτών” (2-0).

Στο 27′ οι Πυλιώτες μείωσαν σε 2-1 με τον Γ. Καλογερόπουλο, ενώ στο 64′ ο Καραχάλιος, τέσσερα λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Ακαδημία Παμίσου: Βλάχος, Παπαγεωργακόπουλος, Ανδριανόπουλος, Γκάργκουλας, Βόλλαρης, Πετρουλάκης (60′ Καραχάλιος), Αγγελόπουλος, Μπομπότσι, Νικολόπουλος, Δημητρακόπουλος, Καρρόπουλος.

Νέστωρ Πύλου: Καραγλάνης, Καγιανάς, Διαμαντόπουλος, Ψώνης, Τσέλιος, Αποστολόπουλος, Χρόνης (74′ Π. Κουφόγιωργας), Βαγγ. Καλογερόπουλος, Καρβέλας, Χοτζάι, Γ. Καλογερόπουλος.

Διαιτητής: Δ. Κουρτέσης / Βοηθοί: Δ. Ταβουλαρέας-Α. Μιχαλόπουλος