SUPEP LEAGUE 2

, Αιγάλεω-Κηφισιά 0-3: Πέρασε εύκολα από το «Μαυροθαλασσίτης» και έμεινε στην κορυφή στο +6

Η Κηφισιά δεν δυσκολεύτηκε στο “Σίτι”, επικρατώντας με 3-0 και έμεινε στο +6 από τον Απόλλωνα Σμύρνης στον Νότιο όμιλο της Superleague 2.

Πέρασε από το «Μαυροθαλασσίτης» του Αιγάλεω η Κηφισιά, αυξάνοντας ξανά τη διαφορά στο +6 από τον Απόλλωνα Σμύρνης στον Νότιο όμιλο της Superleague 2 καθώς επικράτησε με 3-0.

Οι πρωτοπόροι της κατηγορίας μπήκαν δυναμικά από τα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού και τα πράγματα έγιναν ακόμα πιο εύκολα όταν ο Σκαφίδας αντίκρισε την κόκκινη κάρτα μόλις στο 18ο λεπτό, καθώς έπιασε την μπάλα έξω από την περιοχή με τα χέρια. Έτσι οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες και ο Κουϊρουκίδης το εκμεταλλεύτηκε στο 26ο λεπτό, όταν πήδηξε πιο ψηλά από όλους και έκανε το 1-0.

Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Αντρέας Τετέι ήταν ο άνθρωπος που έθεσε ισχυρές βάσεις για τη νίκη. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων για το ημίχρονο, εκμεταλλεύτηκε την απόκρουση του τερματοφύλακα και με πλασέ στην κενή εστία, έκανε το 2-0 για την Κηφισιά.

Το… κερασάκι στην τούρτα για το μεγάλο διπλό έβαλε ο Γκίνη στο 56ο λεπτό, όταν πήρε την μπάλα από τον Τετέι, την έφερε στο αριστερό και με πολύ ωραίο πλασέ νίκησε τον αντίπαλο πορτιέρε, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Από εκεί και πέρα η Κηφισιά είχε και άλλες ευκαιρίες για να βρει δίχτυα και να μετατρέψει σε θρίαμβο το ματς αλλά το σκορ έμεινε στο 3-0.

Έτσι η Κηφισιά αύξησε ξανά τη διαφορά της στο +6 από τον δεύτερο Απόλλωνα Σμύρνης ενώ ο Αιγάλεω παρέμεινε στην 9η θέση.

ΑΙΓΑΛΕΩ: Σκαφίδας, Χοτζάλλι (68′ λ.τ Νικολακόπουλος), Μπούσης, Παπανικόλας, Φουρλάνος, Τσίτσαρης (57′ Καμαρά), Κωστανάσιος (20′ Σικαλιάς), Πολυχρόνης, Κολλάς (57′ Σταματής), Τσιλιγκίρης (57′ Ραμίρεζ), Βλαχομήτρος.

ΚΗΦΙΣΙΑ: Αναγνωστόπουλος, Βαφέας, Μαζουλουξής, Ποζατζίδης, Παπασάββας (65′ Πέιος), Σωτηράκος, Προβυδάκης, Πρίτσας (65′ Νοικοκυράκης), Γκίνη, Κουϊρουκίδης, Τετέι.

15. Ηρόδοτος -11 (16 ματς)

*Οι Β’ Ομάδες δεν προβιβάζονται ή υποβιβάζονται, κάτι που σημαίνει πως αν βρεθούν σε ανάλογη θέση θα αντικατασταθούν από τις αμέσως παραπάνω ή από κάτω ομάδες.