Γ' ΕΘΝΙΚΗ

, Αίαντας Γαστούνης – Διαβολίτσι 1-2:  Ανίκητοι “νερατζούρι” άλωσαν και τη Γαστούνη με Τσουλάκο, Μουλιάτο!

Τεράστια νίκη με ανατροπή πέτυχε ο ΑΟ Διαβολιτσίου μέσα στη Γαστούνη με 2-1 επί του τοπικού Αίαντα και έκανε τεράστιο βήμα όχι απλά παραμονής αλλά και κάτι περισσότερο στον 9ο όμιλο της Γ’ Εθνικής!

Η ομάδα του Κώστα Παλαμάρα πέτυχε την 3η σερί νίκη της μετά την επανεκκίνηση και χάλασε τα σχέδια των γηπεδούχων που στόχευαν στο τρίποντο για να κάνουν Πάσχα στην κορυφή της βαθμολογίας.

Παρά το γεγονός πως ταξίδεψε στη γειτονική Ηλεία με σημαντικές απουσίες και βρέθηκε από το τέλος του πρωτου μέρους να κυνηγάει στο σκορ απο τέρμα του Κουλούρη, ο ΑΟΔ έφτασε σε τεράστια ανατροπή σε ένα τρίλεπτο στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Σταύρο Τσουλάκο να ευστοχεί σε πέναλτι στο 75′ που κέρδισε ο Γουέσλεϊ (από τον Παπαχριστόπουλο) για το 1-1 και τον Γιώργο Μουλιάτο να κάνει αμέσως το 1-2 απο πάσα επίσης του Βραζιλιάνου.

Το φιλμ του αγώνα απο το ilia.news

8′: Σουτ του Σταθάτου απέκρουσε ο Καπατσώρης.

22′: Σουτ του Κουλούρη άουτ.

29′: Σέντρα σουτ του Σταθάτου απ8 πλάγια θέση (φάουλ), η μπάλα άουτ.

35′: Σέντρα του Παρασκευόπουλου, κεφαλιά του Βατσή από κοντά, λίγο άουτ.

37′: Συρτό απευθείας φάουλ του Πάγια άουτ.

41′: ΓΚΟΛ 1-0 Ωραία κάθετη μπαλιά του Δούλου στον Κουλούρη, αυτός μπήκε στην περιοχή και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

43′: Γύρισμα του Πάγια συρτά, πλασέ στην κίνηση του Μουλιάτου, εκπληκτική επέμβαση του Αντωνόπουλου.

47′: Ανεπανάληπτο τετ α τετ του Κουλούρη άουτ.

50′: Σουτ του Τσάτσου στα σώματα και κόρνερ.

53′: Μεγάλη ευκαιρία για το Διαβολίτσι από κάθετη του Τσάτσου στον Τσουκαλά, αυτός μπήκε, απέφυγε έναν αντίπαλο και σούταρε ελάχιστα άουτ.

62′: Πάτημα του Τσουλάκου στον Τσάτσο μέσα στην περιοχή, σουτ άουτ.

69′: Σουτ του Σταθάτου, απέκρουσε ο Καπατσώρης.

72′: Ατομική προσπάθεια και σουτ του Κουλούρη στην αντεπίθεση, άουτ.

75′: ΓΚΟΛ 1-1 Πέναλτι για το Διαβολίτσι. Το εκτέλεσε ο Τσουλάκος στα δίχτυα.

77′: ΓΚΟΛ 1-2 Γύρισμα του Γουέσλεϊ στον Μουλιάτο, πλασέ στα δίχτυα.

80′: Σουτ του Κουλούρη, μπλόκαρε ο Καπατσώρης.

90′: Απευθείας φάουλ Τσουλάκου άουτ.

Διαιτητής: Φωκάς Αλέξανδρος (Αχαΐας)

Βοηθοί: Σωτηρόπουλος (Αχαΐας), Καρράς (Αχαΐας)

Αίας Γαστούνης: Αντωνόπουλος, Παρασκευόπουλος; Βασιλικόπουλος, Βατσής, Μπαρδούσης (86′ Καλογερόπουλος), Τσακοπιάκος, Σταθάτος (70′ Παπαχριστόπουλος), Δούλος (86′ Βράπι), Κουλούρης, Γεωργιόπουλος (68′ Βλαχόπουλος), Κάρδαρης.

Διαβολίτσι: Καπατσώρης, Γκελκέρια, Σίνος (46′  Γουέσλεϊ), Μπαλόπουλος, Στραβάκος, Πιτσιλής, Τσάτσος, Μουλιάτος, Πάγια (84′ Μπάρκας), Τσουκαλάς (70′ Αθανασόπουλος), Αντεμάι (46′ Τσουλάκος).