Α1' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

, ΑΕΚ Καλαμάτας- Θύελλα Χαρακοπιού 1-4: Θύελλα όνομα και πράγμα στην πρεμιέρα (φωτο)

Θύελλα όνομα και πράγμα ήταν στο γήπεδο της Δυτικής Παραλίας η ομάδα του Βασίλη Μπλέτσα καθώς στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α1 τοπικής επιβλήθηκε 4-1 της ΑΕΚ Καλαμάτας.

Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με τέρμα που σημείωσε ο Εμμανουήλ στο 32ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι έφεραν τούμπα το ματς και έφυγαν με το σπουδαίο τρίποντο. Ο Κούτρης σημείωσε το 1-1 στο 45ο λεπτό που ήταν και σκορ ημιχρόνου ενώ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου ήρθε η ανατροπή με τέρμα του Δέμπι στο 56′.

Οι φιλοξενούμενοι δεν σταμάτησαν εκεί και διεύρυναν περαιτέρω το σκορ αρχικά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σωτηρόπουλου στο 69′ (1-3) και τέρμα του Α. Στασινόπουλου στο 87′ για τελικό 1-4.

ΑΕΚ Καλαμάτας (Άγγελος Σπάλας): Κατσαρέας, Βέλμαχος (65′ Τσικρικάς), Μαυροειδάκος (65′ Δημητρίου), Γερμάνης, Σταματόπουλος, Χριστόπουλος (37′ λ. τραυμ. Καρούμπας), Κατσαρός, Καλογερόπουλος (50′ Σταθόπουλος), Εμμανουήλ, Κουκέας, Παλιάς.

Θύελλα Χαρακοπιού (Βασίλης Μπλέτσας): Ποτηριάδης, Μαρκάκης, Ορφανός, Κ. Στασινόπουλος, Ανδρεάδης, Κουτσολίας, Σαμπάνι (58′ Π. Π. Βασιλογιαννακόπουλος), Κυριακάκης (85′ Π. Α. Βασιλογιαννακόπουλος), Κούτρης, Σωτηρόπουλος (85′ Σκόθος), Δέμπι (69′ Α. Στασινόπουλος).

, ΑΕΚ Καλαμάτας- Θύελλα Χαρακοπιού 1-4: Θύελλα όνομα και πράγμα στην πρεμιέρα (φωτο) , ΑΕΚ Καλαμάτας- Θύελλα Χαρακοπιού 1-4: Θύελλα όνομα και πράγμα στην πρεμιέρα (φωτο) , ΑΕΚ Καλαμάτας- Θύελλα Χαρακοπιού 1-4: Θύελλα όνομα και πράγμα στην πρεμιέρα (φωτο) , ΑΕΚ Καλαμάτας- Θύελλα Χαρακοπιού 1-4: Θύελλα όνομα και πράγμα στην πρεμιέρα (φωτο) , ΑΕΚ Καλαμάτας- Θύελλα Χαρακοπιού 1-4: Θύελλα όνομα και πράγμα στην πρεμιέρα (φωτο) , ΑΕΚ Καλαμάτας- Θύελλα Χαρακοπιού 1-4: Θύελλα όνομα και πράγμα στην πρεμιέρα (φωτο) , ΑΕΚ Καλαμάτας- Θύελλα Χαρακοπιού 1-4: Θύελλα όνομα και πράγμα στην πρεμιέρα (φωτο) , ΑΕΚ Καλαμάτας- Θύελλα Χαρακοπιού 1-4: Θύελλα όνομα και πράγμα στην πρεμιέρα (φωτο) , ΑΕΚ Καλαμάτας- Θύελλα Χαρακοπιού 1-4: Θύελλα όνομα και πράγμα στην πρεμιέρα (φωτο) , ΑΕΚ Καλαμάτας- Θύελλα Χαρακοπιού 1-4: Θύελλα όνομα και πράγμα στην πρεμιέρα (φωτο) , ΑΕΚ Καλαμάτας- Θύελλα Χαρακοπιού 1-4: Θύελλα όνομα και πράγμα στην πρεμιέρα (φωτο) , ΑΕΚ Καλαμάτας- Θύελλα Χαρακοπιού 1-4: Θύελλα όνομα και πράγμα στην πρεμιέρα (φωτο) , ΑΕΚ Καλαμάτας- Θύελλα Χαρακοπιού 1-4: Θύελλα όνομα και πράγμα στην πρεμιέρα (φωτο) , ΑΕΚ Καλαμάτας- Θύελλα Χαρακοπιού 1-4: Θύελλα όνομα και πράγμα στην πρεμιέρα (φωτο)