ΑΕ Μάνης- Πάμισος Μεσσήνης 4-1: Ο νόμος του Κάμπου!

, ΑΕ Μάνης- Πάμισος Μεσσήνης 4-1: Ο νόμος του Κάμπου!

Ντέρμπι με τα όλα του έγινε στον Κάμπο και η Μάνη πιστοποιώντας την ανοδική της πορεία το τελευταίο διάστημα πέτυχε επιβλητική Νίκη με 4-1 επί του Παμίσου Μεσσήνης. Οι Μανιάτες βρίσκονται σε τρομερή φόρμα και το απέδειξαν απέναντι στους “πράσινους” καθώς πέτυχαν την σερί νίκη τους με τα τέρματα σε αυτό το διάστημα να είναι 16-2!

Ο Πάμισος πήγε στον Κάμπο έχοντας την καλύτερη άμυνα στο πρωτάθλημα με δυο γκολ παθητικό και δέχτηκε τέσσερα, δείγμα της πίεσης και της αποτελεσματικότητας από την ομάδα του Τάκη Δρούγα που πλέον μπήκε για τα καλά στη μάχη του πρωταθλήματος και εξελίσσεται σε βασικό πρωταγωνιστή.

Η εντυπωσιακή νίκη ήρθε μάλιστα με ανατροπή καθώς ο Πάμισος μπήκε μπροστά στο σκορ στο 13ο λεπτό με διαγώνιο σουτ του Σταύρου Τσουλάκου. Οι γηπεδούχοι γρήγορα όμως ανέλαβαν την πρωτοβουλία και αφού προειδοποίησαν στο 19ο λεπτό με κεφαλιά του Κοντού στο οριζόντιο δοκάρι, ο ίδιος ποδοσφαιριστής το 32’ μετά από σέντρα του Αλεξανδρόπουλου έπιασε το γυριστό σου και νίκησε τον Σταθά σημειώνοντας το 1-1.

Η ανατροπή για τους γηπεδούχους ήρθε στο 42ο λεπτό όταν μετά από παράλληλο γύρισμα του Γιαννή η μπάλα βρήκε στο και στον Μπορχάν και κατέληξε στα δίχτυα του Σταθά για το 2-1, το οποίο ήταν και σκορ του πρώτου μέρους.

Στην επανάληψη το παιχνίδι συνέχισε να είναι ανοιχτό με φάσεις και από τις δύο πλευρές. Στο 63΄μετά από κάθετη του Αλεξανδρόπουλου στο Χελά ο επιθετικός της Μάνης μπήκε και πλάσαρε εύστοχα αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ εν μέσω διαμαρτυριών των γηπεδούχων. Στο 66 ήταν σειρά των φιλοξενούμενων να απειλήσουν όταν σε σέντρα του Σίνου η κεφαλιά του Χαραλαμπόπουλου κατέληξε στο δοκάρι του Σταθά.

Το παιχνίδι συνέχισε να έχει γρήγορο ρυθμό και η Μάνη κατάφερε να κλειδώσει ουσιαστικά τη νίκη στο 80’ όταν ο Χελάς πάτησε την μπάλα στον Αλεξανδρόπουλο ο οποίος μπήκε από αριστερά και με πλασέ σημείωσε το 3-1.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χελάς ο οποίος μπήκε από διαγώνια δεξιά και με πλασέ έγραψε το τελικό 4-1 μέσα σε αποθέωση.

ΑΕ Μάνης: Σταθάς, Χατζηπαναγιώτης, Πουλάκος (82′ Δουρούμης), Γιαννής, Κλουβάτος (72′ Φετάχου), Τζανετέας, Μουστάκας, Μπέρμπερη, (85′ Μέτσο), Κοντός (90′ Αναστασίου), Αλεξανδρόπουλος, Χελάς

Πάμισος Μεσσήνης: Οικονομόπουλος, Κατσιβαρδέας, Σεντεμέντες (40 λ.τρ. Τιμπλαλέξης), Υμεράσι, Χαραλαμπόπουλος, Μωράκης, Μπορχάν (62′ Σίνος), Παπαδόπουλος, Δεμπεγιώτης, Κουλόπουλος (62′ Αράπη), Τσουλάκος