ΑΕ Μάνης-Πάμισος Μεσσήνης 3-2: «Στοπ» στον Κάμπο από Χελά!

, ΑΕ Μάνης-Πάμισος Μεσσήνης 3-2: «Στοπ» στον Κάμπο από Χελά!

Με τον Γιάννη Χελά να «πληγώνει» την πρώην ομάδα του και να πετυχαίνει χατ τρικ, η ΑΕ Μάνης επικράτησε του μέχρι πρότινος πρωτοπόρου Παμίσου Μεσσήνης με 3-2 με ανατροπή στον Κάμπο.

Οι «νησιώτες» ήταν αήττητοι μέχρι και εκείνο το σημείο, όμως δεν μπόρεσαν να αποφύγουν την ήττα από μια πιο «ψυχωμένη» Μάνη, η οποία έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης.

Με την ήττα αυτή ο Πάμισος υποχώρησε στην 3η θέση της βαθμολογίας, με την Μάνη να ανεβαίνει στους 18 βαθμούς.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 10ο λεπτό με τον Αράπι, όμως από κει και πέρα ανέλαβε δράση ο Χελάς ο οποίος ισοφάρισε για την ομάδα του στο 34΄ και στην επανάληψη «καθάρισε» με δυο τέρματα στο 46΄ και στο 76΄.

Ο Πάμισος μείωσε στο 85΄ με τον Αράπι, αλλά δεν κατάφερε να αποφύγει την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα.

Διαιτητές: Κουτσαναστάσης, Αδαμόπουλος, Μιχαλόπουλος,

ΜΑΝΗ (Δρούγας): Αντωνόπουλος, Χατζηαράπης, Πουλάκος, Βαβαρούτσος, Πολυμενέας, Δουρούμης, Τσουλάκος (72΄ Πετρ. Σπυρέας), Μπέρμπερη, Φετάχου (87΄ Ντουράι), Αλεξανδρόπουλος, Χελάς (90΄ Καμπανάρος)

ΠΑΜΙΣΟΣ (Καλόμαλος): Σ. Τόσκα, Αριστομενόπουλος, Χαραλαμπόπουλος, Φιλόπουλος, Κατσιβαρδέας, Μωράκης, Κουλόπουλος (69’ Κ. Τόσκα), Ντίσα (82’ Καλογερόπουλος), Αράπι, Παπαδόπουλος, Μπορχάν.