Α' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΑΕ Μάνης – Πάμισος Μεσσήνης 2-0: Στάση… Κάμπος για τους Νησιώτες

, ΑΕ Μάνης – Πάμισος Μεσσήνης 2-0: Στάση… Κάμπος για τους Νησιώτες

Με δύο γκολ του Κυριάκου Πουλάκου η ΑΕ Μάνης επιβλήθηκε 2-0 του Πάμισου Μεσσήνης στο γήπεδο Κάμπου και δημιούργησε νέα δεδομένα στην κορυφή της βαθμολογίας της Α τοπικής Μεσσηνίας.

Οι Μανιάτες έπιασαν στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας τον Πανθουριακό υποχρεώνοντας τους πράσινους στην τρίτη τους ήττα στη σεζόν (δεύτερη σε τρεις αγωνιστικές καθώς προηγήθηκε αυτή στη Μεθώνη), η οποία τους έφερε στη δεύτερη θέση αφού την ίδια ώρα η Εράνη Φιλιατρών περνούσε νικηφόρα με 4-0 από τα Αρφαρά.

Ο Κυριάκος Πουλάκος, ο οποίος έφτασε τα 16 γκολ στη σεζόν και βρίσκεται στη δεύτερη θέση του πίνακα των σκόρερ, χτύπησε από μία φορά σε κάθε ημίχρονο. Το 1-0 έγινε στο 31ο λεπτό και το 2-0 στο 79′, για την 17η νίκη της ΑΕΜ στη φετινή σεζόν.

ΑΕ Μάνης: Κωνσταντακόπουλος, Πουλάκος Π., Γουρνάς, Γιαννής, Δουρούμης (75′ Τζανετέας), Μπάλας, Χατζηπαναγιώτης, Φετάχου (47′ Σπυρέας), Πουλάκος Κ., Αλεξανδρόπουλος, Κουρούπης (25′ λ.τρ. Μπέρμπερη).

Πάμισος Μεσσήνης: Οικονομόπουλος, Νινιός, Αριστομενόπουλος (46′ Χαραλαμπόπουλος), Φιλόπουλος, Μπαστακός, Ντίσα (62′ Κατσιβαρδέας), Βλάχος (46′ Δεμπεγιώτης), Τιμπλαλέξης (67′ Ρουμελιώτης), Σαραντόπουλος, Παπαδόπουλος, Κουλόπουλος (59′ Αράπι).